NHL: kolejne zwycięstwo z rzędu Tampy

• Data publikacji: 20.02.2019, 09:12

Tampa Bay Lightning wygrała 5:2 z Philadelphia Flyers. Najlepsza drużyna NHL tego sezonu sięgnęła po szósty triumf z rzędu. Dzisiejszej nocy m.in. Arizona Coyotes pokonała po rzutach karnych Edmonton Oilers.

Wyjazd do Philadelphii zakończył się dla hokeistów Tampy zdobyciem kolejnego kompletu punktów. Błyskawice zdobyły już 96 punktów i nad drugim w tabeli Konferencji Wschodniej Boston Bruins mają 18 punktów przewagi. Lider nad Zachodzie, Calgary Flames ma 79 punktów. Losy meczu z Flyers Tampa rozstrzygnęła praktycznie już w pierwszej tercji, bo prowadziła 3:0. Lightning wygrali ostatecznie 5:2.

Rzutami karnymi zakończył się mecz Edmonton Oilers z Arizona Coyotes. Goście prowadzili 2:1, ale na 11 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Ryan Nugent-Hopkins. W karnych lepsza okazała się Arizona. St. Louis Blues wygrali po dogrywce z Toronto Maple Leafs. Po pierwszej tercji Blues prowadzili 2:0, ale Toronto wyrównało. Zwycięską bramkę w 34. sekundzie dogrywki dla St. Louis zdobył Ryan O'Reilly.

Fantastyczną grą w trzeciej tercji popisali się hokeiści Florida Panthers. Przegrali już 0:2 z Buffalo Sabres. Panthers w ostatnich minutach strzelili 4 bramki, z czego dwie Jonathan Huberdeau. Tomas Tatar niecałą minutę przed końcem zapewnił Montreal Canadiens zwycięstwo 3:2 nad Columbus Blue Jackets.

Edmonton Oilers - Arizona Coyotes 2:3 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:2)
Philadelphia Flyers - Tampa Bay Lightning 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)
Florida Panthers - Buffalo Sabres 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
St. Louis Blues - Toronto Maple Leafs 3:2 (2:0, 0:0, 0:2, 1:0)
Dallas Stars - Nashville Predators 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Montreal Canadiens - Columbus Blue Jackets 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Minnesota Wild - Anaheim Ducks 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Carolina Hurricanes - New York Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)