WTA Budapeszt: awans Pauli Kani w deblu

• Data publikacji: 20.02.2019, 17:05

Paula Kania i Yana Sizikova pokonały w meczu pierwszej rundy tenisowego turnieju WTA w Budapeszcie szwedzko-węgierską parę - Cornelia Emily Lister/Reka-Luca Jani, wygrywając - 6:4, 1:6, 10:5.

Paula Kania i jej rosyjska partnerka Yana Sizikova awansowały do ćwierćfinału turnieju deblowego w stolicy Węgier, pokonując szwedzko-węgierski duet w trzech setach. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, a sytuacja na korcie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Jednak przy stanie - 4:4, Polka i Rosjanka wygrały dwa kolejne gemy i zwyciężyły tego seta. W drugim, było niestety zgoła odmiennie. Rywalki pozwoliły ugrać zaledwie jednego gema i szybko doprowadziły do remisu w całym spotkaniu. O końcowym triumfie Kani i Sizikovej zadecydowała trzecia odsłona, w której szybko zdobyły siedem punktów, ale potem rywalki nieco zniwelowały te straty i przegrały ostatecznie - 5:10.