Koszykówka - Euroliga: CCC w najlepszej ósemce w Europie!

• Data publikacji: 20.02.2019, 22:24

Mistrzynie Polski w ostatnim spotkaniu nie wygrały, ale to i tak wystarczyło do awansu do ćwierćfinału kobiecej Euroligi.

Na dwie kolejki przed końcem sytuacja CCC Polkowice w tabeli Euroligi była trudna, bo mistrzynie Polski zanotowały niespodziewaną porażkę w Schio. W kolejnej serii spotkań zagrały bardzo dobrze w Orenburgu i z Rosji wyjechały z triumfem, co je znacznie przybliżyło do awansu.

W ostatniej kolejce polkowiczanki także potrzebowały zwycięstwa, aby mieć pewny awans do najlepszej ósemki. Okazało się jednak, że tym razem Famila Schio zagrała dla "Pomarańczowych". Włoszki pokonały we własnej hali Nadieżdę Orenburg 82:50 i wtedy stało się jasne, że CCC awansuje do kolejnej rundy bez względu na wynik swojego meczu.

Oczywiście polkowiczanki od początku chciały grać o zwycięstwo, ponieważ mecz we Włoszech toczył się równolegle i nie było pewne co się tam wydarzy. Mistrzynie Polski zaczęły bardzo dobrze, pierwszą kwartę wygrały 28:18. Do przerwy koszykarki ZVVZ Praga zniwelowały różnicę o połowę i CCC prowadziło 40:35. W drugiej połowie ekipa z Czech wzięła się jeszcze bardziej za odrabianie strat i na koniec trzeciej kwarty to już przyjezdne prowadziły. W ostatnich 10 minutach na początek ponownie prowadził zespół z Polski i minimalne prowadzenie utrzymywał mniej więcej do połowy tej kwarty. W samej końcówce skuteczniejsze były rywalki, które ostatecznie wygrały 79:74.

CCC Polkowice z bilansem 7 zwycięstw i 7 porażek zajęło czwarte miejsce w swojej grupie. W ćwierćfinale mistrzynie Polski zmierzą się z Dynamem Kursk, który w swojej grupie miał bilans 13-1. Pierwsze spotkanie w Rosji 5 marca, rewanż 8 marca w Polkowicach. Gdyby był potrzebny trzeci mecz, to rozegrany zostanie on 13 marca, wtedy ponownie w Kursku.

CCC Polkowice - ZVVZ USK Praha 74:79 (28:18, 12:17, 14:21, 20:23)
CCC: Fagbenle 23, Leedham 11, Hayes 10, Thomas 10, Gajda 9, Kaczmarczyk 5, Kaltsidou 4, Puss 2.
ZVVZ: Rezan 22, Katerina Elhotova 17, Thomas 14, Oblak 13, Ayayi 11, Harrison 2, Karolina Elhotova 0, Hanusova 0, Vyoralova 0.