Futsal: podsumowanie 1/8 finału Pucharu Polski

• Data publikacji: 21.02.2019, 14:40

Wczoraj rozegrane zostały ostatnie spotkania 1/8 finału Halowego Pucharu Polski. W tej fazie obyło się bez większych niespodzianek. Na polu bitwy pozostało siedem drużyn z Ekstraklasy, a także lider pierwszej ligi grupy północnej.

Najciekawiej zapowiadającym się starciem tej rundy był pojedynek dwóch drużyn z Ekstraklasy - FC Torunia i Cleareksu Chorzów. Gospodarze chcieli zrehabilitować się za ostatnie niepowodzenia ligowe i pierwsza minuta wskazywała, że może im się to udać. Po kilkudziesięciu sekundach miejscowi objęli prowadzenie, ale później do głosu zdecydowanie częściej dochodzili chorzowianie. Goście wyrównali przed przerwą, a po zmianie stron udokumentowali swoją przewagę kolejnymi trafieniami i zwyciężając 5:2 awansowali do ćwierćfinału.

Kolejną drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej, która pożegnała się z gra o puchar, są smoki z Pniew. Red Dragons wyruszyły na spotkanie z Constractem Lubawa i uległy na hali lidera aż 3:8. Z pucharem pożegnała się także Pogoń 04 Szczecin, która zrezygnowała z występowania w tych rozgrywkach.