Magda Fręch o krok od głównej drabinki Roland Garros!

• Data publikacji: 24.05.2018, 17:26

Magdalena Fręch w I rundzie kwalifikacji zmierzyła się z Barbarą Haas, z którą stoczyła bardzo zacięty, dwugodzinny bój. Wydawało się, że dzisiaj Polka może odczuwać zmęczenie w meczu przeciwko Rosjance Vitalii Diatchenko - nic bardziej mylnego. Polka koncertowo zagrała dzisiejsze spotkanie czego efektem była gładka wygrana 2:0

Od początku starcia widać było, że młoda Polka miała tylko jeden cel w tym  z rywalkę i popełniać jak najmniej niewymuszonych błędów. W całym spotkaniu cele te udało się zrealizować w 100%. Magda Fręch grała bardzo dobrze z głębi kortu i pozwalała rywalce popełniać sporo błędów, czego skutkiem było szybkie wyjście na prowadzenie 3:1. W kolejnych gemach dobrze funkcjonował serwis obu tenisistek, aż do dziewiątego gema, gdzie Magda po raz drugi przełamała Diatchenko i po 35. minutach wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugi set to już koncert jednej tenisistki. Nasza reprezentantka po niespełna 25 minutach prowadziła już 5:0! W tym momencie w szeregi Magdy wkradła się niecierpliwość i zaczęła popełniać niewymuszone błędy. Rosjanka wykorzystała chwilę słabości Polki i wygrała dwa gemy z rzędu. Na szczęście w kolejnym gemie Magda Fręch wróciła do właściwego rytmu, przełamała rywalkę do 15 i wygrała seta 6:2.

W finale kwalifikacji do French Open Polka zmierzy się ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.