Koszykówka - EuroCup: koniec przygody Wisły

• Data publikacji: 22.02.2019, 06:42

Wisła CanPack Kraków przegrała drugie spotkanie z Cukurovą i tym samym zakończyła swój udział w tegorocznej edycji EuroCup Women. Pozostałe polskie drużyny odpadły we wcześniejszych rundach.

Wisła CanPack Kraków pozostawała w Pucharze Europy jako jedyna polska ekipa. W pierwszym meczu z Cukurova Basketbol krakowianki uległy u siebie 73:93. Jasne było, że o odrobienie strat w Turcji będzie bardzo trudno. Okazało się, że nawet o zwycięstwo było trudno.

Początek meczu w Mersin był zdecydowanie dla gospodyń, które pewnie wygrały pierwszą kwartę. W drugiej nieco różnicę zmniejszały krakowianki, ale ostatecznie do przerwy było 48:39 dla Cukorovej. W drugiej połowie mecz był już bardziej wyrównany, ale turczynkom wystarczyła przewaga wypracowana przed przerwą. Poza tym cały czas miały zapas różnicy z pierwszego meczu. Ostatecznie gospodynie wygrały 86:78 i po dwóch wygranych awansowały do kolejnej rundy. Tym samym swój udział w EuroCup Women zakończyła krakowska Wisła.

Cukurova Basketbol - Wisła CanPack Kraków 86:78 (26:15, 22:24, 21:19, 17:20)
Cukurova: Iagupova 24, Bone 19, Ndour 14, Mestdagh 9, Gray 9, Naumenko 5, Avci 4, Uzun 2, Uner 0, Ozelci 0, Bilgic 0.
Wisła: Conde 16, Rodriguez 15, Canada 15, Russell 9, Ziętara 6, Aleksandravicius 6, Żurowska-Cegielska 5, Jakubiuk 4, Araujo 2.

Wynik dwumeczu: 179-151 dla Cukorova Basketbol