Michael Albasini zwycięzcą wyścigu Tour des Fjords

• Data publikacji: 24.05.2018, 18:38

Belg Bjorg Lambrecht wygrał ostatni, trzeci etap wyścigu Tour des Fjords. Drugie miejsce zajął Szwajcar Michael Albasini, który został zwycięzcą całego wyścigu.

Ostatni odcinek z Farsundu do Egersundu liczył 183 kilometry i był pagórkowaty. Po długim i dynamicznym finiszu wygrał Bjorg Lambrecht. Belgijski kolarz wygrał po raz pierwszy w karierze, w swoim pierwszym sezonie w barwach Lotto Soudal. W ubiegłym roku Lambrecht zajął drugie miejsce w Tour de l'Avenir. Tuż za Belgiem na dzisiejszym etapie finiszował Michael Albasini. Szwajcar awansował na pozycję lidera wyścigu, gdyż dotychczasowy lider Fabio Jakobsen stracił na dzisiejszym etapie.

Paweł Bernas zajął 15. miejsce ze stratą 3 sekund. Michał Gołaś ze stratą 24 sekund finiszował na 25. miejscu. Michał Paluta był 30. ze stratą 26 sekund. W klasyfikacji generalnej Michael Albasini pokonał o 6 sekund Bjorga Lambrechta i o 10 sekund Pima Lightarta. Najwyżej z Polaków uplasował się Paweł Bernas. Kolarz CCC Sprandi Polkowice zajął 14. pozycję ze stratą 19 sekund. Gołaś był 25., a Paluta 26.