Futsal Ekstraklasa: podsumowanie 19. kolejki

• Data publikacji: 27.02.2019, 13:15

Spore emocje przyniosła kolejna seria zmagań w ramach Futsal Ekstraklasy. Do najważniejszego zdarzenia doszło w poniedziałek - rozpędzony Rekord został zatrzymany przez Clearex.

Mecz w Chorzowie zapowiadała się niezwykle ekscytująco. Dobrze spisujący się w ostatnim czasie chorzowianie nie byli bez szans w meczu z rozpędzonym Rekordem. Przyjezdni byli co prawda faworytem, ale ich wygranej nie brano za pewnik. Pierwsza połowa nie spełniła jednak oczekiwań. Brakowało klarownych okazji strzeleckich, a obie ekipy skupiały się na blokowaniu dostępu do własnej bramki. Przełamanie mieliśmy tuż po wznowieniu gry. Zaraz po przerwie sprytną podcinka bramkę strzelił Zastawnik, a parę minut później wynik podwyższył Leszczak. Clearex nie chciał zadowolić się dwoma golami i atakował dalej, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Nareszcie przełamali się torunianie. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego rywalizowali wczoraj w Katowicach z tamtejszym AZS-em. Mecz nie układał się po myśli ekipy z Grodu Kopernika, ale ostatecznie dzięki bramce strzelonej w ostatniej minucie spotkania goście zwyciężyli 3:2.