French wygrywa w Sofii, świetny występ młodej Rosjanki

• Data publikacji: 25.05.2018, 17:30

Kate French wygrała zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Sofii. Brytyjka wyprzedziła Natalyę Coyle i Ulianę Bataszową.

Rywalizacja w otwierającym zmagania pływaniu była zacięta - trzy pierwsze zawodniczki, wszystkie mające na koncie medale olimpijskie, dzieliło zaledwie 0,27 s. Wygrała Australijka Chloe Esposito z czasem 2:11,58 przed Francuzką Elodie Clouvel (2:11,69) i Brytyjką Samanthą Murray (2:11,85).

W wstępnej rundzie szermierki najlepiej spisała się Irlandka Natalya Coyle, która wygrała 27 pojedynków. W rundzie bonusowej musiała jednak uznać wyższość Kate French - Brytyjka, która we wstępnej rundzie pokonała jedną rywalkę mniej, zapisała na konto dwa dodatkowe punkty. Coyle objęła prowadzenie w klasyfikacji łącznej, French zajęła drugie miejsce, a na trzecim znalazła się Francuzka Marie Oteiza.

Jazda konna nie przyniosła zmian na czele klasyfikacji, bowiem żadna z zawodniczek z pierwszej trójki nie zaliczyła zrzutki, aczkolwiek wszystkie trzy miały punkty odjęte za przekroczenie normy czasu - Coyle siedem, French sześć, a Oteiza pięć. Jedynym efektem było zatem nieznaczne zmniejszenie się różnic pomiędzy czołowymi zawodniczkami.

Do kombinacji Irlandka startowała dziesięć sekund przed Brytyjką i 22 przed Francuzką. Już na początku finałowej konkurencji Oteiza spadła za Tamarę Vegę. Meksykanka długo utrzymywała się na medalowej pozycji, jednak na trzecim okrążeniu wyprzedziła ją Chloe Esposito. Mistrzyni olimpijska niespodziewanie jednak ukończyła zmagania poza podium - świetnie na ostatnim strzelaniu spisała się Rosjanka Uliana Bataszowa i to ona zajęła trzecie miejsce. Zwycięstwo odniosła natomiast French, która na początku drugiego okrążenia wyprzedziła Coyle i z łatwością uzyskała nad nią przewagę zapewniającą jej złoty medal.

1. Kate French (Wielka Brytania) 1379 pkt.