Planowane zwycięstwo Polaków na otwarcie

• Data publikacji: 25.05.2018, 17:41

Zmagania kobiet w Lidze Narodów rozpoczęły się już kilkanaście dni temu, a więc nadszedł czas na start męskich rozgrywek. Pierwszy mecz graliśmy z Koreą Południową, z którą poradziliśmy sobie dosyć łatwo, wygrywając 3:0.

Spotkanie rozpoczęły dwa bloki Polaków (2:2). Na boisku już od pierwszych minut dobrze spisywał się Kuba Kochanowski, który skutecznie atakował (4:2). Nasi przeciwnicy świetnie zaserwowali i zaskoczyli Olka Śliwkę (4:4). Po przerwie technicznej asem serwisowym popisał się Szalpuk (9:7). Punkt zdobył również Paweł Zatorski – piłka po jego obronie trafiła w boisko (16:10). Dobrze spisywał się nasz pasywny blok, co pozwoliło na kilka kontr (19:13). Koreańczycy popełniali sporo błędów (14:21). W końcówce starali się odrobić choć część strat i postraszyli nas swoim flotem (19:23). Polacy nie odpuścili i wygrali seta 25:20.

Drugi set rozpoczął się od challenge’u. Zawodnicy sprawdzali, czy Paweł Zatorski zdążył podłożyć rękę pod piłkę nim ta dotknęła podłoża (1:0). Po tym mieliśmy serię punktów (5:1). Po błędzie Junga zawodnicy zeszli na przerwę techniczną (8:3). Konarski zatrzymany na pojedynczym bloku (11:7). Polacy stracili na chwilę koncentrację i Koreańczycy dogonili nas na dwa punkty (13:11). Po kilku skutecznych akcjach oraz asie serwisowym Artura Szalpuka mogliśmy cieszyć się z czteropunktowego prowadzenia (17:13). Kapitalnym blokiem popisał się również Dawid Konarski (22:15). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18.

Polacy rozpoczęli tego seta podobnie, jak poprzedniego – objęli prowadzenie i kontrolowali wynik spotkania (8:3, 12:6). W pewnym momencie straciliśmy 4 punkty i Heynen poprosił o czas, na którym przypomniał o koncentracji. Na przerwę techniczną schodziliśmy przy prowadzeniu 16:11. Pomimo złego wyniku, Koreańczycy starali się grać swoją siatkówkę i udało im się zakończyć pojedyncze akcje (17:21, 19:23). W końcówce nie mogliśmy poradzić sobie z mocną zagrywką przeciwników, jednak ci popełnili błąd i zakończyli seta (25:21) i cały mecz.

Polska - Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)