MotoGP - Katar: Dovizioso wygrywa z Marquezem o 0.023 sekundy!

• Data publikacji: 10.03.2019, 19:20

Niesamowitych emocji dostarczył pierwszy wyścig nowego sezonu MotoGP na torze Losail International Circuit. Andrea Dovizioso (Ducati), mimo szaleńczych ataków Marca Marqueza na ostatnim okrążeniu (Repsol Honda), zdołał minąć linię mety jako pierwszy. Podium uzupełnił inny zawodnik ścigający się na motocyklu Hondy, Cal Crutchlow (+0.320).

W jednej sekundzie zmieściła się pierwsza piątka zawodników. Jako czwarty do mety dotarł Alex Rins (+0.457). Reprezentant Suzuki do ostatnich metrów walczył o miejsce na najniższym stopniu podium z Crutchlowem. Po starcie z odległej, czternastej pozycji Valentino Rossi finiszował na piątym miejscu (+0.600). Danilo Petrucci swój pierwszy wyścig w zespole Ducati zakończył na szóstej pozycji (+2.320). Tuż za nim znalazł się zdobywca w dniu wczorajszym pole position, Maverick Vinales (+2.481). Po znakomitych kwalifikacjach motocyklista Yamahy z pewnością liczył na lepszy rezultat. Ósmą lokatę zajął debiutant w stawce, Joan Mir (+5.088), przed Nakagamim (+7.406) oraz Aleixem Espargaro (+9.636).

Premierowego wyścigu w ekipie Repsol Hondy z pewnością nie będzie miło wspominać Jorge Lorenzo. Hiszpan po bardzo nieudanej sesji kwalifikacyjnej, dojechał do mety na trzynastej pozycji. Przez cały weekend tempa nie potrafił odnaleźć Johann Zarco. Nowy motocyklista KTM-u zajął piętnaste miejsce (+15.093). Ogromnego pecha miał Fabio Quartararo. Sprawca jednej z największych pozytywnych niespodzianek wczorajszej czasówki (5. miejsce), nie ruszył do okrążenia rozgrzewkowego, wskutek problemów ze swoją maszyną i był zmuszony startować do wyścigu z pitlane. Zawodnik Petronas Yamaha SRT ostatecznie był szesnasty (+15.905). Wyścigu nie ukończyło trzech zawodników: Bradley Smith, Jack Miller oraz Francesco Bagnaia.

PEŁNE WYNIKI WYŚCIGU O GP KATARU

Miłośnicy MotoGP na kolejny wyścig będą musieli poczekać trzy tygodnie. Motocykliści będą rywalizować na torze Autodromo Termas de Rio Hondo w Argentynie (31 marca).