Serie A: Napoli remisuje z Sassuolo

• Data publikacji: 10.03.2019, 20:02

Eksperymentalny i mocno rezerwowy skład drużyny z Neapolu zremisował na wyjeździe z zespołem Sassuolo 1:1. Goście przeważali, jednak mieli duże trudności ze sforsowaniem dobrze dysponowanej defensywy rywali.

Drużyna środka tabeli – Sassuolo, podejmowała dziś na własnym stadionie zespół Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, czyli wiceliderów z Neapolu. Faworytem byli oczywiście goście, którzy podnieśli się po ostatniej ligowej porażce z Juventusem i w czwartek pewnie pokonali Red Bull Salzburg w meczu 1/8 Ligi Europy. Jednak na Mapei Stadium podopieczni Roberto De Zerbiego nie zwykli przegrywać z neapolitańczykami. Ostatni raz goście wywieźli stąd komplet punktów ponad trzy lata temu.

Pierwszą, dogodną, sytuację do objęcia prowadzenia miał Lorenzo Insigne. Już w drugiej minucie meczu uderzał ze środka pola karnego, ale piłka po tym uderzeniu poszybowała ponad bramką. W 12. minucie Ounas próbował minąć kilku obrońców, by znaleźć się sam na sam z Pegolo, ale defensorzy byli czujni i czysto przerwali tę indywidualną akcję. Początek spotkania przebiegał bardzo spokojnie. Obie drużyny próbowały powoli konstruować swoje ataki, jeśli akcje były zakończone strzałami, to nie sprawiały większych problemów golkiperom obu drużyn. W 22. minucie Jeremie Boga świetnie zszedł z lewego skrzydła i uderzył minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Davida Ospinę. Napoli odpowiedziało zagraniem w pole karne, do którego doszedł Ounas, jednak po raz kolejny obrońcy gospodarzy wyręczyli swojego bramkarza i oddalili zagrożenie. Włoskiego bramkarza Sassuolo nie udało się wyręczyć w 30. minucie meczu, jednak poradził sobie wyśmienicie broniąc strzał Insigne. Był to jak dotąd jedyny celny strzał dzisiejszego wieczoru. Nie zmieniło się to także przez następne minuty, kiedy to najpierw niecelnie uderzał Ghoulam, a po drugiej stronie boiska dogodnej sytuacji nie wykorzystał Rogerio. Końcówka pierwszej połowy, to częstsze ataki gospodarzy, jednak żaden z piłkarzy nie zdołał wpisać się na listę strzelców. W 46. minucie, przy wyniku 0:0, Gianluca Manganiello zagwizdał po raz ostatni w tej części gry i zaprosił piłkarzy do szatni.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście z Neapolu. To oni częściej byli przy piłce i wyglądali na bardziej zdeterminowanych do zmiany wyniku. Jednak w 52. minucie to Sassuolo objęło prowadzenie. Domenico Berardi wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z kilku metrów posłał piłkę do siatki. Po tym trafieniu, obraz gry wyglądał podobnie do pierwszych minut drugiej odsłony spotkania. To Napoli było stroną atakującą, jednak z owych ataków nie wynikało zupełnie nic. W 66. minucie Carlo Ancelotti wprowadził na boisko Arkadiusza Milika i Amina Younesa. Zmiany były niezbędne, ponieważ do tej pory mocno rezerwowy skład gości nie radził sobie zbyt dobrze w grze ofensywnej. W 75. minucie spotkania Pegolo został zmuszony do trudnej interwencji. Diawara zdecydował się na podkręcony strzał z dużej odległości, ale bramkarz gospodarzy spisał się bez zarzutu. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, wreszcie mogliśmy obejrzeć dobrą okazję piłkarzy w zielono-czarnych koszulkach. Alfred Duncan dobrze zamykał dośrodkowanie z lewej strony boiska i oddał mocny strzał głową, lecz futbolówka minęła prawy słupek bramki.  W 87. minucie wreszcie ataki Napoli przyniosły oczekiwany skutek. Insigne przejął piłkę po błędzie jednego z obrońców i uderzył w prawy górny róg bramki, doprowadzając do remisu. W ostatnich minutach tego meczu nie widzieliśmy już żadnych groźnych sytuacji i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Mecz ten nie był porywającym widowiskiem. Wydaje się, że Carlo Ancelotti nie docenił rywala i popełnił błąd sadzając na ławce kilku podstawowych piłkarzy wicelidera Serie A. Sassuolo, po wyjściu na prowadzenie, skupiło się na defensywie i przy odrobinie szczęścia mogło pokusić się tutaj o niespodziankę, jednak remis także powinien cieszyć podopiecznych Roberto De Zerbiego.

Sassuolo – Napoli  1:1 (0:0)

Bramki: 53’ Berardi – 86’ Insigne

Sassuolo: Pegolo – Lirola, Demiral, Ferrari, Rogerio – Duncan (90+1’ Locatelli), Magnanelli, Peluso – Berardi, Djuricic (76’ Bourabia), Boga

Napoli: Ospina – Malcuit, Chiriches (46’ Luperto), Koulibaly, Ghoulam – Ounas (66’ Younes), Allan, Diawara, Verdi (66’ Milik) – Mertens, Insigne

Żółte kartki: Ferrari, Pegolo, Bourabia – Allan, Diawara

Sędziował: Gianluca Manganiello (Włochy)