Piłka nożna - Dania/Grecja: Wilczek i Świderski znów strzelają

• Data publikacji: 10.03.2019, 21:03

Poza Piątkiem, Lewandowskim i Milikiem nasi mniej znani napastnicy radzą sobie równie dobrze. Kamil Wilczek zanotował dwa trafienia przeciwko Aalborgowi, z kolei Karol Świderski strzelił bramkę grając z Atromitos.

Podczas dzisiejszych meczów ligi duńskiej oraz greckiej ponownie Polacy zachwycili skutecznością. W zaciętym pojedynku pomiędzy drużynami Brondby IF Kamila Wilczka a Aalborg BK padł remis 3-3. Spory udział przy tym niezbyt korzystnym wyniku miał właśnie wyżej wymieniony Polak, który trafił do siatki aż dwa razy. Kamil jest w TOP 3 klasyfikacji strzelców ligi duńskiej. Jedną z bramek nasz rodak zdobył z rzutu karnego podyktowanego w pierwszej połowie, po której i tak gospodarze przegrywali 1-2. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu Wilczek strzelił wyrównującego gola, a 13. minut po nim Ante Erceg i zespół Polaka objął prowadzenie 3-2. Niespełna trzy minuty później goście wyrównali i wywieźli z Kopenhagi cenny punkt.

Nieco inna sytuacja była w Salonikach. Miejscowy PAOK, w składzie z niedawno nabytym Karolem Świderskim, pewnie pokonał Atromitos 3-0. Polak został wpuszczony na boisko w 80. minucie meczu przy stanie 2-0 i już minutę po swoim wejściu zdobył bramkę. Dzięki tej wygranej PAOK Saloniki umocnił się na prowadzeniu greckiej Super League, a Karol Świderski zdobył piątą bramkę w sześciu meczach co stanowi świetny wynik, porównywalny do statystyk Krzysztofa Piątka.