PGNIG Superliga: Piotrkowianin wygrał dla ś.p. Dawida Jakubowskiego

• Data publikacji: 10.03.2019, 21:37

Poza szlagierem tej 21. kolejki PGNiG Superligi, czyli starciem PGE Vive Kielce z Orlen Wisłą Płock, najciekawiej było w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie miejscowi nieznacznie pokonali Zagłębie Lubin.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:29 Zagłębie Lubin

Spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim zaczęło się od minuty ciszy, ku pamięci tragicznie zmarłego zawodnika gospodarzy Dawida Jakubowskiego, który w czwartek zginął w wypadku samochodowym. Piotrkowianie jakby napędzeni jakąś nadprzyrodzoną mocą szybko objęli kilku-punktowe prowadzenie - 5:1. Jednak z biegiem minut w ich szeregi wkradało się coraz więcej prostych błędów. Mimo tego, to oni schodzili na przerwę w dużo lepszych nastrojach, prowadząc - 16:12. W drugiej połowie "Miedziowi" systematycznie gonili wynik i na siedem minut przed końcem przegrywali już tylko jedną bramką - 25:24. Gospodarze natychmiast odskoczyli na cztery trafienia, ale roztrwonili tę przewagę i zrobiło się po - 29. Decydującą bramkę rzucił z linii siedmiu metrów Marcin Szopa, czym zapewnił miejscowym zwycięstwo, które zadedykowane zostało ś.p. Dawidowi Jakubowskiemu.

O hitowym starciu tej kolejki, które miało miejsce w piątek, więcej piszemy TUTAJ.