La Liga: dużo emocji w Valladolid, wysoka wygrana Realu Madryt

• Data publikacji: 10.03.2019, 22:48

Zakończenie 27. kolejki La Liga miało miejsce na Estadio Jose Zorrilla w Valladolid, gdzie miejscowy Real grał z innym Realem, tym z Madrytu. Goście wygrali ten mecz - 4:1, choć jego losy mogły być zupełnie inne.

Faworytem tego meczu byli oczywiście "Królewscy", ale początek należał do gospodarzy. W 12. minucie mogli oni objąć prowadzenie, gdyby Ruben Alcaraz wykorzystał rzut karny. Jednak pomocnik Valladolid fatalnie przestrzelił i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Raptem dwie minuty później futbolówka znalazła się w siatce Realu, ale po długiej analizie VAR, sędzia nie uznał gola Sergio Guardioli, twierdząc, że był w tej sytuacji spalony. W 24. minucie odpowiedzieli piłkarze Santiago Solariego, lecz atomowe uderzenie Karima Benzemy poszybowało tuż nad poprzeczką. Pięć minut po tej akcji, gospodarze wyszli wreszcie na prowadzenie. Futbolówka została dośrodkowana w pole karne, tam zgrał ją Gaurdiola, a z bliska do siatki wepchnął Anuar Tuhami. Los Blancos wyrównali jeszcze przed przerwą. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, na gola zamienił Raphael Varane.

Po zmianie stron, znów na prowadzenie mogli wyjść piłkarze Realu Valladolid, ale Tuhami pomylił się nieznacznie, posyłając piłkę tuż obok lewego słupka. W 51. minucie, Oscar Plano sfaulował rywala w polu karnym, a sędzia Manzano wskazał na tzw. "wapno". Do piłki podszedł Karim Benzema i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Jordiego Masipa. Goście chcieli pójść za ciosem i już chwilę później mogli prowadzić - 3:1, po fantastycznej główce Marco Asensio. Jednak jeszcze lepiej spisał się Masip, wykonując wspaniałą interwencję. Co nie udało się Asensio, to udało się po raz drugi Benzemie. Ponownie piłka została dograna z kornera i ponownie piękne wykończenie głową, tym razem przez francuskiego napastnika. W 77. minucie, doskonałą okazję na bramkę kontaktową zmarnował Guardiola, trafiając tylko w lewy słupek. To jednak nie był jeszcze koniec bramek. Wynik meczu, w 85. minucie, ustalił cudowną indywidualną akcją Luka Modrić, posyłając piłkę przy dalszym słupku.

Real Valladolid 1:4 Real Madryt (1:1)

Bramki: Tuhami (29') - Varane (34'), Benzema (51' k.), (59'), Modrić (85')

Valladolid: Masip - Antonito, Fernandez, Calero, Nacho - Tuhami (63' Verde), Michel, Alcaraz - Keko (73' Cop), Guardiola, Plano (86' Unal)

Real: Courtois - Reguilon (89' Marcelo), Varane (88' Vallejo), Nacho, Odriozola - Kroos (74' Valverde), Casemiro, Modrić, Ceballos - Asensio, Benzema

Żółte kartki: Nacho - Odriozola, Reguilon, Courtois, Casemiro, Marcelo

Czerwona kartka: Casemiro

Sędzia: Jesus Gil Manzano

.....

Komplet wyników 27. kolejki La Liga:

Celta Vigo 0:1 Real Betis
80' Jese

Girona CF 2:3 Valencia CF
22' Ramalho, 83' Stuani (k.) - 14' Guedes, 53' Parejo, 90' Torres

Levante UD 0:2 Villarreal CF
90+3' Rober (sam.), 90+6' Chukwueze

Sevilla CF 5:2 Real Sociedad
25' Sarabia, 48', 58', 61' Ben Yedder, 69' Oyarzabal (sam.) - 28', 77' (k.) Oyarzabal

Getafe CF 2:1 SD Huesca
50', 77' (k.) Mata - 35' Enric

FC Barcelona 3:1 Rayo Vallecano
38' Pique, 51' Messi, 82' Suarez - 24' De Tomas

Atletico Madryt 1:0 CD Leganes
50' Saul

Deportivo Alaves 1:1 SD Eibar
58' Inui - 71' Cardona

Athletic Bilbao 1:1 RCD Espanyol
80' Garcia - 9' Ferreyra