PlusLiga: trzy punkty lądują w Kędzierzynie

• Data publikacji: 10.03.2019, 22:45

W kolejnym starciu PlusLigi naprzeciwko siebie stanęła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Cerrad Czarni Radom. Wojskowi walczyli z liderami tabeli o każdy punkt, jednak to faworyci sięgnęli dziś po cenne trzy punkty, pokonując przeciwników 3:1.

24. kolejka PlusLigi była dla ZAKSY bardzo ważna. Ostatnie mecze nie należały do udanych. ONICO Warszawa zbliża się do nich w tabeli. Przed spotkaniem Kędzierzyna z Czarnymi tracili do liderów dwa punkty. Podopieczni Gardiniego nie radzą sobie ostatnio najlepiej na parkiecie ligowym.

Początek pojedynku z Radomiem był wyrównany (5:5). ZAKSA wyszła na niewielkie prowadzenie (13:11), ale Czarni trzymali cały czas rękę na pulsie, nie pozwalając rywalom odskoczyć za daleko. W połowie seta doprowadzili do remisu, po czym zdobyli kolejny punkt, utrzymując oczko więcej niż kędzierzynianie. Końcówka natomiast znów należała do liderów tabeli. Tę partię wygrali 25:21.

Drugi set także toczył się przez długi czas na równo. ZAKSA wypracowała sobie trzy punkty więcej na 13:10. Taką różnicę utrzymywali niemal do końca, ale Wojskowi wyrównali na 21:21, po czym to oni wyszli na prowadzenie i tym razem to oni wygrali partię (25:23).
Trzecia odsłona spotkania potoczyła się znów na korzyść faworytów, którzy po raz kolejny zrobili przewagę w końcówce seta.

Czwarta partia nie różniła się wiele od pozostałych. Oba zespoły szły łeb w łeb. ZAKSA zaczęła wypracowywać sobie minimalną nadwyżkę od stanu 7:7. Doszli do trzech oczek więcej (11:8), których nie było im łatwo utrzymać. Cerrad nie dawał za wygraną i odrobił tę stratę, stwarzając koniec tego seta bardzo zaciętym. Podopieczni Gardiniego mieli pierwszą meczową przy stanie 24:22, jednak wykorzystali tę drugą okazję na zwycięstwo za trzy punkty.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21 23:25 25:23 25:23)