Ligue 1: Marsylia i Lille z cennymi zwycięstwami

• Data publikacji: 10.03.2019, 22:55

OSC Lille oraz Olympique Marsylia odniosły bardzo ważne zwycięstwa w kontekście walki o europejskie puchary. Olympique Lyon ponadto zremisował z RC Strasbourg, tracąc dwa gole w dwie minuty.

W 28. kolejce zabrakło meczu PSG z Nantes, który został przełożony. Dzięki temu widzowie francuskiej ligi mogli skupić się na drużynach, które walczą o europejskie puchary. A w walce uczestników jest sporo, ponieważ różnica między 4. a 9. miejscem wynosi zaledwie 7 punktów.

Kolejkę rozpoczęli gracze Olympique Lyon i RC Strasbourg. Do 68. minuty szło wszystko po myśli ekipy gości. Dwie bramki na swoim koncie miał Moussa Dembele, który powoli staje się objawieniem Ligue 1. Francuz, który w lecie przybył z Celtiku ma na koncie już 11 goli i zapowiada się, że będzie ich tylko więcej. RC Strasbourg zaskoczył jednak rywali niesamowitymi dwiema minutami. W 69. minucie bramkę kontaktową zdobył Ludovic Ajorque. Asystował mu Thomasson. Kilkadziesiąt sekund później ta sama para przyczyniła się do wyrównania. Dla 25-letniego napastnika był to gol numer 5. i 6. w obecnym sezonie Ligue 1. Tym samym drużyny podzieliły się punktami. Lyon co prawda ma jeszcze trzy oczka przewagi nad Olympique Marsylią, ale w decydującej części sezonu tak głupia strata dwóch punktów może okazać się kluczowa w walce o Ligę Mistrzów.

Do OSC Lille z kolei szczęście się uśmiechnęło. Gracze z północnej części Francji pokonali 1:0 na wyjeździe AS St. Etienne. Bramkę w 87. minucie zdobył niezawodny w tym sezonie Nicolas Pepe. Wygląda na to, że kibice z Lille muszą cieszyć się Iworyjczykiem najbardziej jak potrafią, bo skrzydłowy trafił na celownik najlepszych drużyn w Europie. OSC Lille zajmuje drugie miejsce w Ligue 1 i posiada już 7 punktów przewagi nad Olympique Lyon i zapowiada się na to, że ekipa z północy może powoli cieszyć się powrotem do Ligi Mistrzów.

Minimalne zwycięstwo odnieśli także gracze Olympique Marsylii z OGC Nice. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mario Balotelli, który jeszcze pół roku temu reprezentował barwy właśnie drużyny z Nicei.

Wyniki 28. kolejki Ligue 1:

Amiens - Olympique Nimes 2:1 (0:0)

49' Gurassy, 64' Pieters - 53' Alioui

RC Strasbourg - Olympique Lyon 2:2 (0:1)

69', 70' Ajorque - 3', 51' (rzut karny) Dembele

AS Monaco - Girondins Bordeaux 1:1 (0:0)

48' Falcao - 65' Briand (rzut karny)

FCO Dijon - Stade de Reims 1:1 (1:1)

13' Sliti (rzut karny) - 9' Zeneli

Toulouse FC - EA Guingamp 1:0 (1:0)

20' Sanogo

Stade Rennes - SM Caen 3:1 (1:1)

39' Bourigeuad, 58' Hunou, 62' Niang - 20' Ninga

HSC Montpellier - SCO Angers 2:2 (2:0)

3' Delort, 16' Skhiri - 80' Fulgini, 90+1' Bahoken

AS St. Etienne - OSC Lille 0:1 (0:0)