PGNiG Superliga kobiet: KPR Ruch Chorzów pokonał kielczanki

• Data publikacji: 11.03.2019, 19:06

W 21. kolejce PGNiG Superligi kobiet po raz trzeci w sezonie KPR Ruch Chorzów wygrał mecz. Tym razem okazali się lepsi od kielczanek, które zostały pokonane 25:22. W derbach Dolnego Śląska Lubin zwyciężył 21:18 w spotkaniu z KPR Gminą Kobierzyce.

Kolejna kolejka kobiecej ligi piłki ręcznej dobiegła końca. W Dzień Kobiet lubinianki pokonały swoje rywalki z województwa - KPR Gminę Kobierzyce. To one były faworytkami tego spotkania, więc obyło się bez zaskoczenia. Pierwsza połowa rozgrywała się zdecydowanie na korzyść Zagłębia. Szczypiornistki napierały od samego początku, wykorzystując okazje na kontrataki. Natomiast ich przeciwniczki popełniały co raz to więcej błędów własnych, które doprowadziły po pierwszym gwizdku do sporej przewagi Metraco (14:9). W drugiej odsłonie meczu nie udało się KPR-owi odrobić strat, mimo prób wywalczenia lepszego rezultatu z trudnymi rywalkami. Ostatecznie to spotkanie zakończyło się trzybramkową nadwyżką Lubina i kolejnymi trzema oczkami, które wpadły im do tabeli.

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 21:18 (14:9)

SKŁADY:

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 5, Hartman, Trawczyńska, Buklarewicz 4, Wasiak, Górna 1, Rosińska, Piechnik, Ważna 3, Machado 2, Jochymek, Belmas 2, Pielesz 3, Milojević 1

KPR Gminy Kobierzyce: Ciesiółka, Lis - Kucharska, Skalska 1, Wesołowska, Kaźmierska, Kuriata, Ilnicka, Wiertelak 4, Kozioł, Walczak 1, Koprowska 3, Dąbrowska 7, Michalak 2.

W drugim ważnym w kolejce meczu zaskoczeniem był wynik między Chorzowem a Kielcami. Faworytkami tego pojedynku były piłkarki ze Świętokrzyskiego, jednak to nie one triumfowały w spotkaniu. Trzecią rywalizację w sezonie wygrały zawodniczki Ruchu Chorzów. Od gwizdka rozpoczynającego grę to chorzowianki trzymały rękę na pulsie, ustawiając sobie pierwszą połowę. Już na początku ich przewaga wynosiła kilka oczek (9:3). Nieco oszołomione takim stanem rzeczy kielczanki zaczęły powoli odrabiać stratę i różnica bramkowa zmniejszyła się do dwóch (13:11). Z takim też wynikiem schodziły z parkietu.

Po powrocie, druga połowa była mniej owocna dla Ruchu. Gra była wyrównana, z niewielką przewagą Chorzowa. Pod koniec meczu ich sytuacja zmieniła się, bo tym razem zaczęły przegrywać, co do tej pory w tym spotkaniu nie miało miejsca. Ostatnie chwile były bardzo emocjonujące, ale w końcowym rezultacie to prowadzący przez prawie cały mecz Ruch postawił kropkę nad i, rzucając ważne trzy bramki i wygrywając 25:22.

KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 25:22 (13:11)

SKŁADY:

KPR Ruch Chorzów: Chojnacka, Bednarek - Drażyk 6, Masłowska 4, Rodak 4, Grabińska 3, Lipok 3, Polańska 3, Doktorczyk 1, Nimsz 1 oraz Piotrkowska, Czarnik, Kiel, Sójka

Korona Handball Kielce: Orowicz, Hibner - Syncerz 6, Gliwińska 5, D.Więckowska 3, Parandii 2, Charzyńska 2, Skowrońska 2, Czekala 1, Zimnicka 1 oraz Mochocka, Piwowarczyk, Homonicka