Podsumowanie Fortuna 1. Ligi: bez goli w Bytowie, Odra gromi Chojniczankę

• Data publikacji: 12.03.2019, 13:15

Za nami 23. kolejka Fortuna 1. Ligi, w której działo się sporo ciekawego. Na pozycję wicelidera powrócił ŁKS Łódź, zaś kibice w Poznaniu obejrzeli festiwal bramek, zakończony sukcesem Warty. Jednak my skupiliśmy się na spotkaniach w Bytowie i Opolu.

Bytovia Bytów 0:0 Puszcza Niepołomice

Spotkanie w Bytowie nie dostarczyło zbyt wielu emocji, których można było się spodziewać. Choć obie drużyny stworzyły kilka bramkowych okazji, to na przeszkodzie najczęściej stawała fatalna murawa. Tak było w końcówce pierwszej połowy, gdy z szybką kontrą ruszył Łukasz Moneta i zagrał piłkę do nadbiegającego w pobliże bramki Mikołaja Kwietniewskiego. Jednak w ostatnim momencie futbolówka podskoczyła na nierównej murawie i zamiast wpaść do bramki, to znalazła się za nią. Goście byli najgroźniejsi przy rzutach wolnych, ale brakowało im skutecznego wykończenia. W drugiej połowie doskonałą okazję zmarnował Michał Mikołajczyk, trafiając tylko w słupek. Chwilę potem z dystansu uderzał jeszcze Konrad Nowak, ale Andrzej Witan zbił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie gole na stadionie w Bytowie nie padły.

Odra Opole 3:0 Chojniczanka Chojnice

55' Krzysztof Janus, 62' Marcin Uruynowicz, 88' Rafał Niziołek

Pierwsze 45 minut tego meczu było stosunkowo wyrównane, choć to gospodarze od początku więcej atakowali. Z biegiem minut goście się jednak przebudzili i również stworzyli kilka sytuacji. To nie wystarczyło do zdobycia gola, gdyż albo brakowało wykończenia albo obaj bramkarze stawiali na wysokości zadania. Po zmianie stron, do roboty wzięli się opolanie. W 55. minucie, w dużym zamieszaniu w polu karnym, najsprytniejszy okazał się być Krzysztof Janus, który wepchnął piłkę do siatki. Siedem minut potem, na - 2:0, podwyższył Marcin Urynowicz, wykorzystując idealne podanie tuż przed bramkę. Wynik meczu ustalił w samej końcówce Rafał Niziołek, który w sytuacji sam na sam pokonał Radosława Janukiewicza.

.....

Komplet wyników 23. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Warta Poznań 4:3 Podbeskidzie Bielsko-Biała

23' Michał Jakóbowski, 60' Robert Janicki, 65' Jacek Kiełb, 70' Michał Żebrakowski - 38' Przemysław Płacheta, 56' Paweł Oleksy, 81' Chopi

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 Wigry Suwałki

13' (k.) Piotr Wlazło

Chrobry Głogów 1:0 GKS Jastrzębie-Zdrój

56' Kamil Pestka

GKS Katowice 0:3 Raków Częstochowa

36' Tomas Petrasek, 83', 90' Sebastian Musiolik

Garbarnia Kraków 1:3 GKS Tychy

88' (sam.) Sebastian Steblecki  - 11' Maciej Mańka, 65' (k.) Mateusz Piątkowski, 67' Omar Monterde

Stal Mielec 0:1 ŁKS Łódź

53' (k.) Maksymilian Rozwandowicz

Stomil Olsztyn 0:0 Sandecja Nowy Sącz