NHL: mecze na szczycie dla Lightning i Sharks

• Data publikacji: 12.03.2019, 09:45

Tampa Bay Lighting potwierdziła swoją dominację na Wschodzie i rozgromiła Toronto Maple Leafs 6:2 na wyjeździe. Ponadto San Jose Sharks wygrali swoje piąte spotkanie z rzędu i wskoczyli na pierwsze miejsce Zachodu.

Dzisiejszej nocy najciekawiej zapowiadało się starcie Toronto Maple Leafs z Tampa Bay Lightning. Obie drużyny to bezsprzecznie czołowe ekipy Konferencji Wschodu, Błyskawice wyglądają nawet na najlepszą drużynę w całej lidze. Jak pokazał mecz, hokeiści z Tampy Bay są zdecydowanie za mocni dla swoich rywali z Konferencji. Emocje towarzyszyły widzom tylko przez 25 minut, ponieważ po tym czasie przyjezdni wygrywali już 4:0 po dwóch golach Johnsona i po jednym trafieniu od Cirelliego i Palata. Fatalna dyspozycja Andersena zmusiła trenera Babcocka do zmiany na bramce. Nowy zawodnik - Garret Sparks jednak spisał się niewiele lepiej. W 39. minucie puścił gola po strzale Paquette'a. Na dodatek przyjezdni grali w osłabieniu. W 46. minucie napastnik z Kanady zdobył swoją drugą bramkę, podwyższając prowadzenie. Wynik spotkania ustalił Connor Brown, który pokonał bramkarza gości na pięć sekund przed końcem. Po tym starciu można wysunąć tylko jeden wniosek - Tampa Bay Lightning obecnie przerasta Konferencję Wschodnią o dwie klasy.

Przenieśmy się teraz na Zachód, gdzie Minnesota Wild podjęła na własnym lodowisku San Jose Sharks. Czołowa drużyna Konferencji - Rekiny - pożarły wręcz swoich rywali, wygrywając 3:0. Najpierw na prowadzenie wyprowadził ich Barclay Goodrow. W 45. minucie prowadzenie powiększył Hertl, a wynik meczu 6 minut później ustalił Couture, który pokonał bramkarza po rzucie karnym. San Jose Sharks tym samym przeskakują w tabeli Calgary Flames i zasiadają na fotelu lidera Zachodu.