Puchar Polski: wymęczony awans Jagiellonii w Opolu

• Data publikacji: 12.03.2019, 20:03

W Opolu, na stadionie przy ul. Oleskiej, miejscowa Odra podejmowała Jagiellonię Białystok w meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Gospodarze przegrali wprawdzie - 0:2, ale pozostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie.

Faworytem tego spotkania była występując w Lotto Ekstraklasie Jagiellonia. Ostatnie dni pokazały jednak, że ekipa z Podlasia nie jest w najlepszej dyspozycji, zaś Odra przystępowała do tego starcia po efektownym zwycięstwie nad Chojniczanką Chojnice. Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu gości, którzy popełniali dużo prostych błędów. W 7. minucie zaatakowali gospodarze, ale z płaskim strzałem Rafała Brusiło, na raty poradził sobie Marian Kelemen. Po kwadransie odpowiedzieli podopieczni Ireneusza Mamrota, jednak po dośrodkowaniu Andreja Kadleca, Marko Poletanović trafił w plecy jednego z obrońców Odry. Białostoczanie byli bliscy objęcia prowadzenia, gdy w 29. minucie, Serafin Szota prawie nie trafił do własnej bramki. Na szczęście opolan, na posterunku był czujny Artur Krysiak. Do przerwy więc gole nie padły, a różnicy między obiema drużynami wcale nie było widać.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Odry. Mariusz Rybicki zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale Kelemen udanie przerzucił piłkę ponad poprzeczką. Goście cały czas dążyli do zdobycia gola, ale defensywa gospodarzy spisywała się bez zarzutu. Jednak w 73. minucie udało się ją przełamać i po ograniu przeciwnika w polu karnym, Patryk Klimala dał "Jadze" prowadzenie. W doliczonym czasie gry Odra powinna była doprowadzić do wyrównania i dogrywki, ale fatalnie spudłował Szota, który dobijał strzał Błanika. Chwilę po tej akcji, "kropkę nad i" postawił Klimala, który po podaniu Guilhereme, sprytnym strzałem oszukał Artura Krysiaka. Tym samym Jagiellonia wygrywa w Opolu - 2:0 i melduje się w półfinale.

Odra Opole 0:2 Jagiellonia Białystok (0:0)

Bramki: Klimala (73'), (90+2')

Odra: Krysiak - Mikinić, Baranowski, Szota, Brusiło - Bonecki (64' Błanik), Czyżycki (74' Moder), Trojak, Niziołek, Rybicki (51' Janus) - Martinez

Jagiellonia: Kelemen - Guilherme, Mitrović, Runje, Kadlec - Romanchuk, Kwiecień (83' Scepović), Kostal (72' Bodvarsson), Poletanović (68' Pospisil), Novikovas - Klimala

Żółte kartki: Moder - Kadlec, Kostal, Kwiecień, Runje

Sędzia: Krzysztof Jakubik