NHL: Penguins lepsi od Capitals

• Data publikacji: 13.03.2019, 09:44

Dzisiejszej nocy rozegrano 8 meczów ligi NHL. W hicie Pittsburgh Penguins wygrali 5:3 z Washington Capitals.

Fani NHL czekali na hit w PPG Paints Arena. Pittsburgh Penguins grali z Washington Capitals. Goście po trafieniach Jakuba Vrany prowadzili 2:0. Jeszcze w drugiej tercji Pingwiny wyszły na prowadzenie. Najpierw trafił Jake Guentzel, a potem dwie bramki strzelił Sidney Crosby. W trzeciej tercji gola dla Pittsburgha strzelił Phil Kessel, a dla Washingtonu trafił John Carlson. Obydwie bramki padły w przewadze. Capitals walczyli do końca i wycofali bramkarza. Ryzyko nie opłaciło się mistrzom z poprzedniego sezonu. Do pustej bramki trafił Jared McCann i Pingwiny triumfowały 5:3. Różnica między zespołami w tabeli Konferencji Wschodniej zmniejszyła się do 4 punktów. Capitals zajmują 4. miejsce, a Penguins 6. pozycję.

O pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej walczą San Jose Sharks i Calgary Flames. Obydwie drużyny wygrały dzisiejszej nocy. Sharks nie mieli łatwego zadania w starciu z Winnipeg Jets, czyli trzecią ekipą konferencji. Zwycięską bramkę dla Rekinów na 5 sekund przed końcem zdobył Joe Pavelski. Flames pokonali 9:4 New Jersey Devils. Hattricka zanotował Johnny Gaudreau. Rekiny mają jeden punkt przewagi nad Płomieniami. Hattrickiem popisał się także Boone Jenner. Hokeista Columbus Blue Jackets przyczynił się do zwycięstwa 7:4 z Boston Bruins.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Winnipeg Jets - San Jose Sharks 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Calgary Flames - New Jersey Devils 9:4 (1:2, 2:2, 6:0)
Anaheim Ducks - Nashville Predators 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 7:4 (3:1, 2:3, 2:0)
Buffalo Sabres - Dallas Stars 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Montreal Canadiens - Detroit Red Wings 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
St.Louis Blues - Arizona Coyotes 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)