PGNiG Superliga: PGE Vive wygrywa w Puławach

• Data publikacji: 13.03.2019, 22:10

Zakończyła się 22. kolejka PGNiG Superligi, w której do najciekawszego starcia doszło w Puławach. Miejscowe Azoty podejmowały mistrza Polski PGE Vive Kielce. Choć gospodarze przegrali, to do końca walczyli o pozytywne zakończenie tego meczu.

Azoty Puławy 30:35 PGE Vive Kielce

Rywalizacja piątej ekipy w ligowej tabeli z jej aktualnym liderem i mistrzem kraju zapowiadała się niezwykle ekscytująco. Faktycznie tak było od pierwszych jego minut, a kielczanie nie potrafili wypracować sobie przewagi. Po kwadransie gry było - 9:9, a motorem napędowym PGE Vive był duet Artsiom Karalek i Arkadiusz Moryto, którzy rzucili aż siedem bramek. Goście odskoczyli na dwa trafienia, gdy Julen Aguinagalde wykorzystał wycofanie bramkarza Azotów i taką też różnicą zakończyła się pierwsza połowa - 15:17. Po zmianie stron, podopieczni Tałanta Dujszebajewa rzucili dwa szybkie gole i jeszcze bardziej odskoczyli gospodarzom. Z biegiem minut, ta przewaga znów się zmniejszała, ale potem w grze Azotów wszystko się posypało. Krzysztof Łyżwa został ukarany czerwoną kartką za faul na będącym w kontrze Mariuszu Jurkiewiczu. Chwilę później losy meczu zostały rozstrzygnięte. Do bramki Azotów kolejno trafiali: Bartłomiej Bis, Luka Cindrić i Jurkiewicz. Do tego doszła jeszcze obrona rzutu karnego przez Vladimira Cuaprę i zrobiło się - 25:30. Pięć goli przewagi utrzymało się do samego końca, a kielczanie zwyciężyli ostatecznie - 30:35.