Liga Europy: wygrana Salzburga na osłodę

• Data publikacji: 14.03.2019, 20:51

W jednym z rewanżowych meczów 1/8 finału ligi europejskiej Red Bull Salzburg mierzył się z SSC Napoli. W pierwszym starciu Włosi wygrali - 3:0 i znajdowali się w niezwykle dogodnym położeniu. Dziś to gospodarze okazali się lepsi, ale z awansu cieszyli się ostatecznie goście.

Gospodarze przystępowali do tego meczu bez większych nadziei na awans do kolejnej rundy, aczkolwiek chcieli godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. Od początku, to goście atakowali, a zwłaszcza Arkadiusz Milik, który był bliski trafienia głową w 10. minucie. Dobrze spisał się jednak bramkarz RB Alexander Walke. Cztery minuty później polski napastnik zdołał już trafić do siatki. Dopadł on do odbitej piłki i pięknymi "nożycami" wpakował piłkę do bramki Salzburga. Kwadrans potem było już - 1:1. W środku pola futbolówkę przejął Dominik Szoboszlai, pobiegł w kierunku pola karnego gości, zgrał ją do Munasa Dabbura, a ten strzałem przy samym słupku doprowadził do wyrównania.

Druga część meczu znów mogła zacząć się od prowadzenia Napoli i polskiego gola. Piotr Zieliński przymierzył zza pola karnego, ale zmierzającą do bramki piłkę w ostatniej chwili odbił jeden z obrońców gospodarzy. W kolejnych minutach, to Austriacy lepiej się prezentowali i w 65. minucie zdobyli kolejną bramkę. Rezerwowy Fredrik Gulbrandsen wykorzystał dogranie Andreasa Ulmera w pole karne i szybkim, sprytnym strzałem pokonał Alexa Mereta. Później dogodną okazję do podwyższenia wyniku zmarnował jeszcze Dabbur, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką. Co nie udało się Dabburowi, to udało się w doliczonym czasie meczu innemu ze zmienników Christopherowi Leitgebowi. Były reprezentant Austrii wykorzystał zamieszanie w polu karnym i płaskim strzałem obok lewego słupka ustalił wynik tego meczu.

Red Bull Salzburg 3:1 SSC Napoli (1:1) wynik dwumeczu 3:4

Bramki: Dabbur (25'), Gulbrandsen (65'), Leitgeb (90+2')  - Milik (14')

Red Bull: Walke - Lainer, Andre Ramalho, Onguene, Ulmer - Mwepu (59' Gulbrandsen), Samassekou, Wolf, Szoboszlai (74' Leitgeb) - Minamino (86' Haland),  Dabbur

Napoli: Meret - Rui, Luperto, Chiriches (78' Malcuit), Hysaj - Zieliński (74' Diawara), Ruiz, Allan, Callejon - Mertens (88' Younes), Milik

Żółte kartki: Onguene, Samassekou - Milik

Sędzia: Carlos Del Cerro (Hiszpania)

Pozostałe wyniki 1/8 Ligi Europy:

Dynamo Kijów - Chelsea* 0:5 (0:3)

5', 33', 59' Giroud, 45+1' Alonso, 78' Hudson-Odoi

Krasnodar - Valencia* 1:1 (0:0) - wynik dwumeczu 2:3

85' Sulejmanow - 90+3' Guedes

Arsenal* - Stade Rennes 3:0 (2:0) - wynik dwumeczu 4:3

5', 72' Aubameyang, 15' Maitland-Niles

Benfica* - Dinamo Zagrzeb 3:0 d. (1:0) - wynik dwumeczu 3:1

71' Jonas, 94' Ferro, 105' Grimaldo

Inter Mediolan - Eintracht Frankfurt* 0:1 (0:1) - wynik dwumeczu 0:1

6' Jović

Villarreal* - Zenit St. Petersburg 2:1 (1:0) - wynik dwumeczu 5:2

29' Moreno, 47' Bacca - 90+1' Ivanović

Slavia Praga* - Sevilla 4:3 d. (1:1) - wynik dwumeczu 6:5

15' Ngadeu-Ngadjui, 47' Soucek (rzut karny), 102' van Buren, 119' Kjaer (sam.) - 44' Ben Yedder (rzut karny), 54' El Haddadi, 98' Vazquez