Poznaliśmy pary ćwierćfinalistów Ligi Europy

• Data publikacji: 15.03.2019, 13:16

Rozlosowano drabinkę fazy pucharowej Ligi Europy. Najciekawiej wygląda para Arsenalu z Napoli.

Póki co w turnieju pozostali najwięksi faworyci, czyli Chelsea, Arsenal i Napoli. W 1/8 finału z Ligą Europy pożegnali się gracze Interu Mediolan, którzy przegrali 0:1 u siebie z Eintrachtem Frankfurt. Drużyna z Niemiec jest ostatnim przedstawicielem Bundesligi w europejskich pucharach.

Największą niespodziankę sprawili jednak gracze Slavii Praga. Czeski klub stoczył istną batalię z Sevillą. W pierwszym meczu w Hiszpanii Czesi zremisowali 2:2. Regulaminowy czas spotkania w Pradze również zakończył się wynikiem 2:2, z tego powodu trzeba było rozegrać dogrywkę. W niej pierwszego gola zdobyli gracze Sevilli. Mimo to gospodarze zdołali trafić jeszcze dwa razy do siatki i wyeliminować Hiszpanów z ich ulubionych rozgrywek - Ligi Europy.

Inny hiszpański zespół - Valencia - w ostatnich minutach meczu strzeliła bramkę w Krasnodarze, dzięki czemu Nietoperze pozostają w rozgrywkach. Razem z Villarrealem postarają się obronić honoru La Ligi. W końcu w historii Ligi Europy 6 na 9 razy wygrywały ją drużyny z Hiszpanii. Los chciał, żeby w 1/4 finału Valencia i Villarreal stoczyły bratobójczy bój o półfinał.

Pary ćwierćfinałowe:

SSC Napoli - Arsenal FC

Villarreal - Valencia

Benfica - Eintracht Frankfrut

Slavia Praga - Chelsea FC

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 11 i 18 kwietnia.

Jak w przypadku Manchesteru, Arsenal i Chelsea również nie mogą zagrać tego samego wieczora na swoich stadionach. Jest to zarządzenie władz Londynu. Z tego powodu Arsenal zagra pierwszy mecz u siebie.