Zwycięstwo irlandzkiego pięcioboisty w Sofii

• Data publikacji: 26.05.2018, 18:00

Arthur Lanigan-O'Keeffe wygrał męskie zmagania na zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Drugie miejsce w Sofii zajął Woongtae Jun, a trzecie Pierre Dejardin.

W pływaniu najszybszy był Brytyjczyk James Cooke, który uzyskując czas 1:59,21 jako jedyny przełamał barierę dwóch minut. Wyprzedził on o ponad 2,5 sekundy Koreańczyka Woongtae Juna i Irlandczyka Arthura Lanigana-O'Keeffe.

To właśnie ten ostatni najlepiej spisał się na szermierczej planszy - wygrał 23 pojedynki w rundzie wstępnej i dwa w rundzie bonusowej, pokonując Jihuna Lee i Aleksandra Lifanowa. Irlandczyk objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej, a Koreańczyk i Rosjanin uplasowali się za nim.

W jeździe konnej Lifanow uzyskał maksymalny wynik 300 pkt., Lanigan-O'Keeffe natomiast zebrał tylko trzy punkty karne za przekroczenie normy czasu. Dwóch sekund zabrakło do zaliczenia czystego przejazdu Woongtae Junowi, który awansował na trzecią pozycję, wykorzystując fakt, że jego kolega z reprezentacji zebrał aż 23 punkty karne.

Na starcie kombinacji Lanigan-O'Keeffe miał 14 sekund przewagi nad Lifanowem i 19 nad Junem. Irlandczyk niezagrożony dobiegł do mety na pierwszym miejscu, natomiast już na pierwszym okrążeniu Koreańczyk wyprzedził Rosjanina Jun i Lifanow długo walczyli ze sobą o drugie miejsce, jednak po trzecim strzelaniu przewaga Azjaty zaczęła być wyraźna. Na trzecim okrążeniu reprezentanta Sbornej dogonił Pierre Dejardin. Startujący z dwunastej pozycji Francuz zaprezentował umiejętności biegowe, z których ta reprezentacja słynie i nie tylko dobiegł do mety przed Lifanowem, ale też do drugiego Juna stracił jedynie pięć sekund.

1. Arthur Lanigan-O'Keeffe (Irlandia) 1468 pkt.