La Liga: udany powrót Zidane'a na ławkę Realu

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 16.03.2019, 19:15

Real Madryt w pierwszym meczu po powrocie Zinedine Zidane'a na ławkę, pokonał u siebie 2:0 Celtę Vigo. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Isco oraz Gareth Bale.

Ostatnie tygodnie były dla Realu Madryt bardzo nieudane. Porażki z FC Barceloną w Pucharze Króla oraz lidze zaprzepaściły nadzieje zespołu na sukces na własnym podwórku. Ze stanowiska trenera zwolniony został Santiago Solari, a jego zastępcą został Zinedine Zidane, który pojedynkiem z Celtą Vigo rozpoczął drugą kadencję na Santiago Bernabeu.

Wraz z odejściem Solariego do wyjściowej jedenastki Realu powrócili Isco i Marcelo, a także Keylor Navas, który ostatnie tygodnie spędził na ławce jako zmiennik Thibaut Courtois. Mimo kilku personalnych zmian gospodarze nie potrafili sforsować defensywy Celty. W 27. minucie dobrym uderzeniem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale piłka po strzale Niemca przeszła minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później swoją szansę miał Sergio Ramos. Kapitan Real dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i minimalnie chybił. W 40. minucie doszło do kontrowersji. Marco Asensio po starciu z Kevinem przewrócił się w okolicach pola karnego. Sędzie po analizie VAR nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Zidane'a wciąż atakowali i wydawało się, że w 55. minucie w końcu dopięli swego. Luka Modrić popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego, jednak sędzia po raz kolejny skorzystał z VAR-u, tym razem analizując kwestię spalonego Raphaela Varane'a. Według arbitra francuski stoper absorbował uwagę golkipera Celty. Co się odwlecze to nie uciecze. Po kilku minutach wątpliwości już nie było. Karim Benzema dograł piłkę w pole karne, a sytuację z kilku metrów wykorzystał Isco. Hiszpan tym samym w idealny sposób podziękował za szansę otrzymaną od trenera. Królewscy poszli za ciosem. W 77. minucie Marcelo posłał piłkę do Garetha Bale'a, który uderzył celnie prawą nogą. Ostatecznie Real Madryt odniósł 17. zwycięstwo w tym sezonie La Liga i na dwa oczka zbliżył się do swojego lokalnego rywala - Atletico. Los Colchoneros zagrają jeszcze dziś z Athletikiem Bilbao.

Real Madryt - Celta Vigo 2:0 (0:0)
Isco 62', Gareth Bale 77'

Real: Keylor Navas - Alvaro Odriozola, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Luka Modrić (76' Fede Valverde), Toni Kroos, Isco (64' Dani Ceballos) - Gareth Bale, Karim Benzema (82' Mariano Diaz), Marco Asensio.

Celta: Ruben Blanco - Kevin Vazquez, Nestor Araujo, David Costas, David Junca (5' Wesley Hoedt) - Okay Yokuslu (75' Fran Beltran), Stanislav Lobotka, Pione Sisto, Brais Mendez, Sofiane Boufal (68' Andrew Hjulsager) - Maximiliano Gomez.

Żółte kartki: Bale (Real).

Sędziował: Juan Martinez Munuera.