PGNiG Superliga kobiet: trudny mecz MKS-u Lublin

• Data publikacji: 16.03.2019, 20:15

Za nami 22. seria gier rozgrywek PGNiG Superligi kobiet. W najciekawszym meczu szczypiornistki MKS-u Perły Lublin wygrały 26:25 z Pogonią Szczecin.

W Lublinie spotkały się ze sobą druga i szósta drużyna tabeli. Faworytkami były lublinianki, ale początek meczu należał do SPR-u Pogoni Szczecin. Gospodynie jeszcze przed przerwą doprowadziły do remisu 14:14. Druga połowa była bardzo wyrównana. W końcówce nieznacznie lepsze były zawodniczki MKS-u Perły, które wygrały 26:25. Obydwa zespoły znalazły się w fazie rozgrywek, która daje szanse na mistrzostwo Polski. Po 22. kolejce tabela ligi została podzielona na dwie części. Pogoń bez problemu awansowała z 6. pozycji. MKS Perła Lublin zajęła w tabeli 2. miejsce, punkt za Zagłębiem Lubin. Liderki tabeli wygrały w Kielcach z Koroną 31:25.

W czołowej szóstce tabeli uplasowały się także Energa AZS Koszalin i EKS Start Elbląg. W bezpośrednim meczu tych zespołów Energa wygrała 23:19. KPR Gminy Kobierzyce pokonał 32:30 z KPR Jelenią Górą i zajął 4. miejsce w tabeli. W spotkaniu drużyn, które znalazły się w grupie, która powalczy o utrzymanie KPR Ruch Chorzów wygrał na wyjeździe 25:23 z UKS-em PCM Kościerzyna.

MKS Perła Lublin - SPR Pogoń Szczecin 26:25 (14:14)
Korona Kielce - Metraco Zagłębie Lubin 25:31 (14:19)
Energa AZS Koszalin - EKS Start Elbląg 23:19 (14:7)
KPR Gminy Kobierzyce - KRP Jelenia Góra 32:30 (18:11)
UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 23:25 (10:13)