Bundesliga: gol w końcówce dał Borussii zwycięstwo

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 16.03.2019, 21:12

Po bardzo emocjonującym meczu Borussia Dortmund pokonała na Olympiastadion Herthę Berlin 3:2. Gola w doliczonym czasie gry, dającego zwycięstwo Borussii, zdobył Marco Reus. Borussia przynajmniej do jutra wróciła na fotel lidera Bundesligi.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 4. minucie po strzale Maximiliana Mittelstaedta piłkę przed siebie odbił Roman Buerki, a pierwszy dopadł do niej Salomon Kalou i wbił ją do bramki. Borussia szybko jednak wyrównała, bo już w 14. minucie. Thomas Delaney po indywidualnej akcji strzelił na bramkę Rune Jarsteina, a piłka po drodze odbiła się od Karima Rekika i zmyliła bramkarza Herthy.

W 22. minucie dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Jacob Brunn Larsen. Zemściło się to w 34. minucie, kiedy Julian Weigl zagrał ręką w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Kalou. Borussia była bliska wyrównania jeszcze przed przerwą, ale świetnie w bramce spisywał się Jarstein.

Tuż po przerwie bramkarz Herthy nie dał już rady obronić strzału Dana-Axela Zagadou po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jadona Sancho. W 56. minucie Hertha była bliska ponownego prowadzenia, ale Marko Grujić trafił w słupek. Im bliżej było końca spotkania tym przewaga Borussii była coraz większa. Od 88. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, gdyż Jordan Torunarigha dwa razy obejrzał żółtą kartkę.

Bardzo blisko szczęścia była Thomas Delaney, ale jego strzał trafił w poprzeczkę. Już w doliczonym czasie gry Borussia zapewniła sobie trzy punkty. Po dograniu Jadona Sancho gola na wagę zwycięstwa zdobył Marco Reus. W końcowych minutach czerwona kartkę zobaczył Vedad Ibisević za rzucenie piłką w rywala i Hertha kończyła spotkanie w dziewiątkę.

Hertha Berlin - Borussia Dortmund 2:3 (2:1)

Bramki: Kalou (4'), (35' karny) - Delaney (14'), Zagadou (47'), Reus (90+2')

Hertha: Jarstein – Stark, Torunarigha, Rekik, Lazaro – Maier, Grujić – Mittelstädt, Duda (89' Lustenberger), Kalou (77' Ibisević) – Selke (77' Leckie)

Borussia: Buerki – Wolf (78' Hakimi), Akanji, Zagadou, Diallo – Weigl, Delaney – Sancho (90+6' Toprak), Reus, Brunn Larsen (75' Guerreiro) - Pulisic

Kartki: Stark, Torunarigha (czerwona), Ibisević (czerwona) - Zagadou, Sancho, Schmelzer