Liga ASOBAL: Cuenca remisuje w Logroño

• Data publikacji: 17.03.2019, 14:06

Zakończona dzisiaj 22. kolejka hiszpańskiej ekstraklasy piłkarzy ręcznych przyniosła nam zmianę wicelidera. Bidasoa Irun wygrała ze słabym Tecuro i wyprzedziła zespół La Rioja, plasując się za plecami, wciąż niepokonanej, Barcelony.

Spotkanie, które wywarło największy wpływ na ligową tabelę, odbyło się w Logroño. La Rioja gościła zespół Cuenca. Choć obie ekipy dzieliło aż pięć miejsc, to było to spotkanie dwóch drużyn, które prezentowały najlepszą formę na przestrzeni ostatnich 10. serii spotkań, oczywiście pomijając lidera z Katalonii.

Goście grali bardzo chaotycznie i nieszablonowo, co przełożyło się na kłopoty w defensywie zespołu La Rioja. Słaby dzień miał również bramkarz gospodarzy - Sergey Hernandez. W pierwszych 30. minutach gry udało mu się zablokować jedynie pięć rzutów gości. Cuenca, w której główne role odgrywali Leonardo Durta i Angel Montoro, zakończyła pierwszą połowę z dwubramkową przewagą. Po przerwie miejscowi kibice, zgromadzeni w Palacio de los Deportes, mogli zobaczyć lepszą grę swojej drużyny. Szczypiorniści prowadzeni przez Jesúsa Javiera Gonzáleza wybiegli na parkiet mocno zmotywowani i już po dziesięciu minutach, po raz pierwszy w tym spotkaniu, objęli prowadzenie. W 50. minucie uzyskali już trzy bramki przewagi i wydawało się, że wicelider z Logroño znalazł sposób na drużynę gości. Cuenca nie zamierzała jednak składać broni i doprowadziła do remisu. Ostatnie pół minuty meczu obfitowało z emocje. Na kilkanaście sekund do końca Erik Balenciaga Azcue wyprowadził gospodarzy na jednobramkowe prowadzenie i od zwycięstwa dzieliło ich naprawdę niewiele. Na pięć sekund przed końcową syreną, Cuenca wywalczyła rzut wolny. Ten stały fragment gry przyniósł gościom bramkę dającą remis 30:30. Kibice byli oburzeni, ponieważ wydawało się, że piłka dotknęła nogi strzelca - Oscara Rio i rzut nie powinien być uznany, jednak sędzia był innego zdania i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Remis spowodował, że zespół La Rioja stracił drugie miejsce w tabeli na rzecz drużyny Bidasoa Irun. Cuenca kontynuuje swoją serię ligowych meczów bez porażki i coraz bardziej zbliża się do ligowej czołówki.

La Rioja 30:30 Cuenca