Serie A: sensacja w Genui!

• Data publikacji: 17.03.2019, 14:26

We Włoszech trwa 28. kolejka Serie A, gdzie w pierwszym niedzielnym meczu Genoa podejmowała Juventus Turyn. Niespodziewanie wygrali gospodarze, po trafieniach Sturaro i Pandeva.

Faworytem meczu byli goście, ale to gospodarze lepiej go zaczęli. Pierwszą groźną akcję pod bramką Juventusu przeprowadzili oni w 17. minucie. Do odbitej w polu karnym piłki dopadł Antonio Sanabria i przymierzył przy dalszym słupku, ale kapitalnie spisał się Mattia Perin. W kolejnych minutach nadal atakowali genueńczycy, lecz brakowało im skutecznego wykończenia. Gościom się jeszcze upiekło w 33. minucie, gdy po zagraniu ręką Joao Cancelo, sędzia sprawdzał na VAR-ze czy Portugalczyk nie naruszył przepisów, ale ostatecznie pokazał, że karnego nie było.

Po zmianie stron jako pierwsi zaatakowali goście i w 56. minucie trafili nawet do bramki. Jednak gol Paulo Dybali nie został uznany, ponieważ Argentyńczyk był na spalonym. Kilkanaście minut później to gospodarze zdobyli gola i to prawidłowego. Po akcji dwóch rezerwowych - Gorana Pandeva i jego podaniu do Stefano Sturaro, ten drugi trafił do siatki Perina. Dziesięć minut potem było już - 2:0. Tym razem Macedończyk wpisał się na listę strzelców, a asystował Cristian Kouame.

Genoa 2:0 Juventus Turyn (0:0)

Bramki: Sturaro (72'), Pandev (81')

Genoa: Radu - Pereira, Romero, Zukanović, Criscito - Lerager, Radovanović (76' Veloso), Rolon - Lazović (70' Sturaro), Sanabria (60' Pandev), Kouame

Juventus: Perin - Rugani, Bonucci, Caceres - Alex Sandro, Bentancur (76' Spinazzola), Pjanić, Can, Joao Cancelo (60' Bernardeschi) - Mandzukić (71' Kean), Dybala

Żółte kartki: Romero, Pandev - Alex Sandro, Caceres, Can

Sędzia: Marco Di Bello