Lotto Ekstraklasa: Piast nadal na zwycięskiej ścieżce

• Data publikacji: 17.03.2019, 17:25

Rozpędzony Piast Gliwice podejmował u siebie beniaminka Lotto Ekstraklasy Miedź Legnica. Popularne "Piastunki" nie zawiodły swoich kibiców i znów wygrały, tym razem - 2:1.

Faworytem meczu był będący na fali Piast, ale i Miedź przyjechała do Gliwic w dobrych nastrojach, po awansie do półfinału Pucharu Polski. Już w 2. minucie gospodarze powinni byli objąć prowadzenie gdy Gerard Badia wystawił piłkę Martinowi Konczkowskiemu, ale ten nie potrafił jej skierować do bramki. Kolejne minuty nie były zbytnio ciekawe, ale w ostatnich dziesięciu znów do głosu doszedł Piast. Najpierw, w 36. minucie, bliski pokonania bramkarza Miedzi był Tom Hateley, lecz z jego centro-strzałem poradził sobie Anton Kanibolotsky. Cztery minuty później było już jednak - 1:0. Jakub Czerwiński wykonał dalekie podanie w pole karne do Piotra Parzyszka, ten głową zgrał tuż przed bramkę, gdzie formalności dopełnił tylko Jorge Felix. Swoje okazje mieli jeszcze Parzyszek i Konczkowski, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron, po godzinie gry, Piast podwyższył swoje prowadzenie. Indywidualną akcją popisał się Konczkowski, który wbiegł w pole karne, ograł Juana Camarę i wyłożył piłkę Parzyszkowi, a ten umieścił ją w siatce. Kilka minut potem, kontakt złapali goście z Legnicy. Fabian Piasecki odegrał futbolówkę do Petteri Forsella, a Fin płaskim strzałem zaskoczył Frantiska Placha. "Miedzianka" miała okazję do wyrównania, ale po strzale Pawła Zielińskiego i interwencji Placha, obrońcy Piasta nie dopuścili już do dobitki.

Piast Gliwice 2:1 Miedź Legnica (1:0)

Bramki: Felix (40'), Parzyszek (62') - Forsell (71')

Piast: Plach - Kirkeskov, Hateley, Parzyszek (85' Papadopulos), Czerwiński - Dziczek, Pietrowski, Felix, Sedlar - Badia (74' Mak), Konczkowski (89' Jodłowiec)

Miedź: Kanibolotsky - Bartczak, Musa, Miljković - Camara, Fernandez (59' Ojamaa), Augustyniak (83' Garguła), Santana, Zieliński - Szczepaniak (46' Piasecki), Forsell

Żółte kartki: Badia, Dziczek - Piasecki, Forsell

Sędzia: Wojciech Myć