Dwa medale polskich żeglarzy w Pucharze Europy!

• Data publikacji: 26.05.2018, 18:08

Regaty z cyklu żeglarskiego Pucharu Europy w Medemblik okazały się wyjątkowo udane dla polskich żeglarzy, którzy przywiozą z Holandii dwa medale.

W żeńskiej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka powtórzyła sukces z 2014 i 2016 roku, kiedy triumfowała w Medemblik. Polka co prawda w wyścigu medalowym uplasowała się zaledwie na 5. pozycji, ale uzyskana wcześniej przewaga pozwoliła jej na spokojne zwycięstwo w całych zawodach. Druga w klasyfikacji generalnej Holenderka Lilian de Geus straciła do Polki 16 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła brązowa medalistka z Rio de Janeiro - Rosjanka Stefania Elfutina. Warte odnotowanie jest także 9. miejsce Mai Dziarnowskiej.

W męskim windsurfingu blisko wygranej był Maciej Kluszczyński. Nasz reprezentant stracił prowadzenie po zajęciu dopiero 8. pozycji w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym. W generalce o trzy oczka lepszy okazał Yoav Cohen (Izrael). Brąz wywalczył Brytyjczyk Kieran Holmes-Martin. Na piątej lokacie sklasyfikowany został Piotr Myszka.

Blisko podium w klasie Laser Radial była Magdalena Kwaśna. Jednak Polce nie wyszedł wyścig medalowy, w którym minęła linię mety tylko na 7. pozycji, co spowodowało, że nasza żeglarka uplasowała się ostatecznie na 5. miejscu w klasyfikacji regat.

Miejsca pozostałych Polaków w poniższych wynikach.

W tym roku imprezą docelową dla żeglarzy będą sierpniowe MŚ ISAF dla wszystkich klas olimpijskich w duńskim Aarhus. Te zawody w dużej mierze zadecydują o krajowych kwalifikacjach na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r.