Premier League: Everton pokonuje Chelsea

• Data publikacji: 17.03.2019, 19:32

Na koniec nieco skróconej 31. kolejki Premier League, na Goodison Park, Everton grał z Chelsea. Gospodarze pokonali "The Blues", po trafieniach Richarlisona i Sigurdssona.

Od pierwszych minut tego meczu do ataku ruszyli londyńczycy i już po sześciu minutach stworzyli pierwszą groźną sytuację pod bramką Evertonu. Indywidualną akcją popisał się Eden Hazard, wbiegł w pole karne, ale z jego strzałem dobrze poradził sobie Jordan Pickford. Kilkadziesiąt sekund potem, Belg oraz Gonzalo Higuain mieli doskonałe okazje do otwarcia wyniku, lecz obaj nieznacznie się mylili.

W drugiej połowie role się odwróciły i to gospodarze przeważali. W 47. minucie bliski szczęścia był Andre Gomes, ale świetną interwencją popisał się Kepa Arrizabalaga. Jednak już 120 sekund później było - 1:0. Gospodarze wykonywali rzut rożny, do odbitej piłki dopadł Richarlison i piękną główką wpakował ją do siatki. W 72. minucie zrobiło się - 2:0, gdy Everton wykonywał rzut karny, po faulu na Richarlisonie. Do piłki podszedł Gylfi Sigurdsson, ale strzelił fatalnie. Na jego szczęście Kepa odbił piłkę tuż pod jego nogi i Islandczyk szybko się zrehabilitował, wbijając futbolówkę do pustej bramki. Okazję na kolejnego gola miał jeszcze rezerwowy Theo Walcott, ale jego uderzenie znakomicie wybronił golkiper Chelsea. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i gospodarze mogli świętować zdobycie trzech punktów.

Everton FC 2:0 Chelsea Londyn (0:0)

Bramki: Richarlison (49'), Sigurdsson (72')

Everton: Pickford - Coleman, Keane, Mina, Digne - Gomes (68' Schneiderlin), Gueye, Richarlison, Sigurdsson (86' Davies), Bernard (78' Walcott) - Calvert-Levin

Chelsea: Arrizabalaga - Alonso, David Luiz, Ruediger, Azpilicueta - Barkley (65' Loftus-Cheek), Jorginho (74' Hudson-Odoi), Kante - Hazard, Higuain (66' Giroud), Pedro

Żółte kartki: Gomes - Alonso, Ruediger

Sędzia: Anthony Taylor

.....

Komplet wyników 31. kolejki Premier League:

Fulham 1:2 Liverpool
74' Babel - 26' Mane, 81' (k.) Milner

Bournemouth 2:2 Newcastle
48' (k.), 81' King - 45+5' Rondon, 90+4' Ritchie

Burnley 1:2 Leicester
38' McNeil - 33' Maddison, 90' Morgan

West Ham 4:3 Huddersfield
15' (k.) Noble, 75' Ogbonna, 84', 90+1' Chicharito - 17' Bacuna, 30', 65' Ahearne-Grant