Ligue 1: PSG z siódmym zwycięstwem z rzędu

• Data publikacji: 17.03.2019, 23:00

PSG odniosło siódme zwycięstwo z rzędu w lidze francuskiej. Tym razem na drodze paryżan próbował stanąć Olympique Marsylia, jednak Mbappe i Di Maria skutecznie rozprawili się z rywalem.

Gospodarze byli wielkim faworytem spotkania, mimo że Olympique Marsylia w obecnym sezonie walczy o europejskie puchary i znajduje się na 4. pozycji w tabeli. Gospodarze rozpoczęli z przytupem, ponieważ Angel Di Maria już w 15. minucie pokonał bramkarza, jednak sędzia Antony Gautier po analizie VAR zdecydował się na cofnięcie swojej decyzji. Powtórki rzeczywiście pokazały, że Di Maria był na pozycji spalonej. Paryżanie jednak nadal szukali drogi do bramki i tuż przed końcem pierwszej połowy ją znaleźli. Angel Di Maria popisał się świetnym przeglądem pola, podał do Kyliana Mbappe, a ten ze spokojem wykończył całą akcję. Do przerwy 1:0 dla PSG.

Druga połowa rozpoczęła się z kolei od uderzenia ze strony Olympique Marsylii. Drużyna przyjezdnych przeprowadziła składną akcję, ostatecznie piłka znalazła w polu karnym Valere'ego Germain, a ten bez przyjęcia skierował ją do siatki. Radość ekipy z południa Francji nie trwała jednak długo. W 55. minucie Di Maria otrzymał piłkę z prawej strony boiska, wbiegł w pole karne i trafił idealnie obok lewego słupka bramki. Argentyńczyk rozgrywał naprawdę wielki mecz. Kilka minut później paryżanie wyprowadzili kontratak, który skończyłby się najpewniej golem, jednak Steve Mandanda wybiegł na 30. metr i ręką powstrzymał podanie do Mbappe. Sędzia dostrzegł to nielegalne zagranie i ukarał bramkarza czerwoną kartką. Oczywiście goście musieli dokonać roszady w składzie, trener Rudi Garcia zdecydował się zdjąć z boiska Mario Ballotellego, a na jego miejsce wszedł bramkarz Yohann Pele. Francuz jednak niezbyt dobrze zaprezentował się kibicom zgromadzonym na Parc des Princes, ponieważ kilkanaście sekund po wejściu musiał wyciągać piłkę z bramki. Przyczynił się do tego Di Maria, który z 29. metrów pokonał golkipera przepięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Argentyńczyk tak podkręcił piłkę, że ta minęła mur i wpadła wprost w okienko bramki rywala. Wynik wydawał się już przesądzony. W doliczonym czasie gry Kylian Mbappe jednak został jeszcze sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki, ale nie zamienił jej na gola, ponieważ Pele wyczuł jego intencje i obronił strzał. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Paris Saint-Germain. Paryżanie w dalszym ciągu okupują pierwsze miejsce Ligue 1 i mają już 20 punktów przewagi. W najbliższych kolejkach może dojść do tego, że drugie w tabeli OSC Lille straci nawet matematyczne szanse na przegonienie PSG, co będzie równoznaczne z wczesnym ukoronowaniem paryżan na mistrzów Francji.

Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia 3:1 (1:0)

Bramki: 45+2' Mbappe, 55', 66' Di Maria - 46' Germain

PSG: Areola - Kimpembe, Silva, Marquinhos - Kurzawa (80' Bernat), Verratti, Paredes, Alves (31' Dagba), Meunier (37' Kehrer) - Di Maria, Mbappe

Marsylia: Mandanda - Sarr, Kamara, Caleta-Car, Sakai - Thauvin (77' Radonjic), Lopez (69' Strootman), Sanson, Ocampos - Germain, Balotelli (65' Pele)

Kartki: 17' Silva, 26' Kurzawa, 39' Di Maria, 58' Kimpembe - 29' Kamara, 58' Ocampos, 62' Mandanda (czerwona), 89' Sakai

Wyniki 29. kolejki Ligue 1:

OGC Nice - FC Toulouse 1:1 (1:0)

20' Cyprien - 89' Mubele

OSC Lille - AS Monaco 0:1 (0:0)

90' Carlos

Olympique Nimes - RC Strasbourg 2:2 (0:1)

67' Lybohy, 90+2' Savanier - 9' Mothiba, 53' Fofana

EA Guingamp - FCO Dijon 1:0 (0:0)

86' Blas (rzut karny)

SM Caen - AS St. Etienne 0:5 (0:3)

5' Hamouma, 20' Beric, 31' Nordin, 86' Ghezali, 90+1' Vada

SCO Angers - Amiens 0:0 (0:0)

Olympique Lyon - HSC Montpellier 3:2 (1:1)

12' Terrier, 58' Dembele, 86' Aourar - 36' Mollet, 90+1' Camara

Stade de Reims - FC Nantes 1:0 (0:0)

59' Oudin

Girondins Bordeaux - Stade Rennes 1:1 (0:0)

59' Kamano - 90+1' Niang