NHL: zwycięstwa Flyers i Golden Knights

• Data publikacji: 18.03.2019, 10:19

Dzisiejszej nocy obejrzeliśmy siedem spotkań NHL. Było sporo dogrywek i rozstrzygnięć w ostatnich sekundach gry, tak jak w Pittsburghu, gdzie Philadelphia Flyers rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, a następnie ją wygrali. W innym spotkaniu Vegas Golden Knights pewnie wygrali z Edmonton Oilers.

Philadelphia Flyers wykonali świetną pracę w końcówce spotkania z Pittsburgh Penguins i ostatecznie odnieśli zwycięstwo na PPG Paints Arena. Przyjezdni najpierw 19 sekund przed końcowym gwizdkiem zdobyli wyrównującą bramkę. Autorem trafienia był James Van Riemsdyk, który otrzymał podanie z prawej strony i stojąc na przeciwko bramkarza, wpakował krążek do siatki. W dogrywce Flyers jeszcze bardziej zagrali rywalom na nosie, bo zdobyli zwycięskiego gola na 4 sekundy przed końcem! Bohaterem został Sean Couturier, który przejechał kilkanaście metrów z krążkiem przy łopatce i oddał strzał z okolicy bulika. Hokeiści z Philadelphii pozostają w walce o play-off.

Znacznie bardziej ofensywny mecz obejrzeliśmy w Las Vegas, gdzie Golden Knights pokonali Edmonton Oilers 6:3. Co prawda goście wyrównywali stan spotkania dwukrotnie, lecz gospodarze w trzeciej tercji zdecydowanie odjechali rywalom dzięki trafieniom Marchessault, McNabba i Tucha. Rycerze okupują nadal piąte miejsce w Konferencji Zachodniej, lecz mają na wyciągnięcie ręki podium.

Wyniki NHL:

Colorado Avalanche - New Jersey Devils 3:0 (0:0; 2:0; 1:0)

Buffalo Sabres - St. Louis Blues 4:3 po rzutach karnych (2:1; 1:1; 0:1; 0:0; 2:1)

Minnesota Wild - New York Islanders 2:3 d. (0:1; 1:1; 1:0; 0:1)

Dallas Stars - Vancouver Canucks 2:3 po rzutach karnych (0:2; 1:0; 1:0; 0:0; 0:1)

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 1:2 d. (0:0; 0:0; 1:1; 0:1)

Anaheim Ducks - Florida Panthers 3:2(1:0; 1:1; 1:1)

Vegas Golden Knights - Edmonton Oilers 6:3 (2:1; 1:1; 3:1)