PGNiG Superliga: zacięta walka w Kwidzynie, wygrane faworytów

• Data publikacji: 18.03.2019, 12:46

W PGNiG Superlidze zakończyła się właśnie 23. kolejka. Najciekawiej było w Kwidzynie, gdzie MMTS podejmował ekipę Zagłębia Lubin. Zgodnie z planem swoje mecze wygrały drużyny z top 3 - PGE Vive Kielce, Orlen Wisła Płock i NMC Górnik Zabrze.

MMTS Kwidzyn 25:23 Zagłębie Lubin

Początek meczu należał do gości z Lubina, którzy szybko zdobyli trzy bramki. Jednak po pięciu minutach gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Do połowy tej części spotkania gra była bardzo wyrównana, akcja za akcję i bramka za bramkę. Po upływie piętnastu minut, na dwa trafienia znów odskoczyli "Miedziowi. Ostatecznie ta część zakończyła się remisem po - 10, dzięki dwóm rzutom Andrzeja Kryńskiego. Po zmianie stron zespół MMTS-u wziął się do roboty i po czterdziestu minutach prowadził - 16:12. Taki stan rzeczy utrzymał się do 46. minuty, wtedy było - 19:15. Jednak lubinianie rzucili trzy bramki z rzędu i ponownie zrobiło się nerwowo. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy znów odskoczyli na pięć trafień - 24:19 i pewnie dograli ten mecz do końca, z rezultatem - 25:23.  Dzięki tej wygranej ekipa z Kwidzyna umocniła się na szóstej pozycji w ligowej tabeli oraz udanie zrewanżowała się za porażkę w Lubinie.