NHL: Carolina lepsza po karnych od Pittsburgha

• Data publikacji: 20.03.2019, 08:50

Dzisiejszej nocy rozegrano 10 spotkań ligi NHL. Jeden mecz zakończył się rzutami karnymi. Carolina Hurricanes wygrali 3:2 z Pittsburgh Penguins.

Mecz w Carolinie rozpoczął się spokojnie. W pierwszej tercji nie padła żadna bramka. Po 40 minutach był remis 1:1 za sprawą Brocka McGinna z Hurricanes i Jake'a Guentzela z Penguins. Na 5 minut przed końcem bramkę na 2:1 dla Pingwinów strzelił Kris Letang. Gospodarze doprowadzili do dogrywki po golu autorstwa Justina Williamsa. Ostatecznie doszło do serii rzutów karnych. Jedyną bramkę w decydującej fazie meczu w pierwszej serii strzelił Dougie Hamilton i zapewnił Carolinie zwycięstwo. W tabeli Konferencji Wschodniej Penguins są na 6., a Hurricanes na 7. miejscu. Obydwa zespoły dzielą jedynie dwa punkty.

Ciekawie zapowiadał się mecz Nashville Predators z Toronto Maple Leafs. Gospodarze wygrali 3:0 po bramkach Briana Boyle'a, Wayde'a Simmondsa i Filipa Forsberga. Najwięcej trafień zaliczyli hokeiści St.Louis Blues, którzy pokonali 7:2 Edmonton Oilers. Hattricka zanotował Jaden Schwartz. W Konferencji Zachodniej prowadzą Calgary Flames. Płomienie wygrały 4:2 z Columbus Blue Jackets. Serii porażek nie mogą przerwać New York Rangers. Tym razem ulegli 2:3 Detroit Red Wings.

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
New York Rangers - Detroit Red Wings 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
St.Louis Blues - Edmonton Oilers 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)
Dallas Stars - Florida Panthers 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Nashville Predators - Toronto Maple Leafs 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
New Jersey Devils - Washington Capitals 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
New York Islanders - Boston Bruins 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Minnesota Wild - Colorado Avalanche 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)