PlusLiga: warszawiacy znów zgarnęli trzy punkty

• Data publikacji: 20.03.2019, 22:25

W 26. kolejce PlusLigi ONICO Warszawa pokonała Chemik Bydgoszcz 3:0, utwierdzając się na drugim miejscu w tabeli. Dla Stołecznych było to ostatnie spotkanie w fazie zasadniczej.

Warszawscy siatkarze mają za sobą już wszystkie mecze w fazie zasadniczej PlusLigi. Wygraną z Chemikiem przypieczętowali swoje drugie miejsce w tabeli. Tracą teraz dwa oczka do liderów - ZAKSY, jednak ta przewaga Kędzierzyna może jeszcze wzrosnąć. Przed nimi bowiem spotkanie ze Skrą Bełchatów.

Jednak w pojedynku z Bydgoszczą Stołeczni nie mieli większych kłopotów, by zgarnąć kolejne trzy punkty do swojego rezultatu. W pierwszym secie rozgromili rywali, którzy byli otumanieni grą ONICO. Chemikowi udało się ugrać zaledwie 13 punktów, co sprawiło, że ta partia szybko i bezboleśnie zakończyła się na korzyść faworytów spotkania. Bydgoscy siatkarze nie mają już żadnych szans na awans do play-offów.

W drugiej odsłonie meczu ta rywalizacja wyglądała już lepiej dla zawodników grających pod skrzydłami Jakuba Bednaruka. Choć warszawiacy przez większość seta utrzymywali minimalną przewagę, w końcówce to Chemik zbliżył się do nich na jeden punkt (22:23). To jednak było wszystko, na co było ich stać. Kolejne dwa oczka zgarnęli do puli siatkarze ze stolicy, przypieczętowując zwycięstwo w kolejnym secie.

W ostatnim prym również wiedli faworyci. Bez większych kłopotów dopięli swego, wygrywając ostatecznie 3:0.

ONICO Warszawa –  Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:13 25:22 25:20)