Lekkoatletyka - Augustyn i Ellward mistrzami Polski w chodzie na 50 km

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 23.03.2019, 13:56

Rafał Augustyn i Agnieszka Ellward zostali w Dudincach mistrzami Polski w chodzie na 50 km. W rywalizacji mężczyzn, pierwsza dwójka dodatkowo wywalczyła minima na tegoroczne mistrzostwa świata.

Słowackie Dudince były areną zmagań o mistrzostwo Polski już po raz dziesiąty z rzędu. W ramach zawodów Dudinská Päťdesiatka, nasi najlepsi chodziarze walczyli nie tylko o podium krajowego czempionatu, ale też i o minima na tegoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w katarskiej Dosze. W rywalizacji mężczyzn ta sztuka udała się dwóm biało-czerwonym. Rafał Augustyn zajął trzecie miejsce w mityngu z czasem 3:47:04, zdobywając tym samym swój szósty tytuł mistrza Polski na tym dystansie. Srebrny medal wywalczył 5. na trasie Rafał Fedaczyński, który wynikiem 3:50:47, również wypełnił minimum na MŚ 2019. Co ważne, Augustyn wypełnił również międzynarodowy wskaźnik na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Brąz mistrzostw przypadł Jakubowi Jelonkowi (3:56:33). Mityng wygrał Norweg Håvard Haukenes (3:42:50).

Po raz drugi w historii o medale MP na tym dystansie walczyły kobiety i po raz drugi złoto wywalczyła Agnieszka Ellward (4:40:24). Do minimum na MŚ zabrakło jednak ponad 10 minut. Pozostałe miejsca na podium zajęły zawodniczki debiutujące na tym dystansie. Srebrny medal zdobył Paulina Buziak-Śmitacz (4:41:02), a brązowy - Antonina Lorek (4:47:54).