Tenis stołowy: Partyka i Bajor w finale Spanish Open!

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 23.03.2019, 21:10

Natalia Partyka i Natalia Bajor po dwóch świetnych meczach awansowały do finału rozgrywanego w Guadalajarze turnieju ITTF Challenge Spanish Open.

W porannym ćwierćfinale nasza para zmierzyła się z duetem Mateja Jeger i Sabine Winter. Pierwsze dwie partie meczu były wyrównane, a prowadzenie zmieniało się co kilka wymian. Najpierw wygrały Polki, potem Niemka z Chorwatką wyrównały stan meczu. Ku naszemu zadowoleniu kolejne dwie partie to popis dwóch Natalii. Efektowne wygrane do 6 i do 4 dały Polkom półfinał.

W nim rywalkami były reprezentantki Tajwanu Yu Wen Chuang i Li Yun Jhun. Wiadomo było, że Azjatki będą ciężkie do ogrania, co zddawał się potwierdzać pierwszy set przegrany przez Polki do 6. Jednak kolejna, bardzo wyrównana partia zakończyła się wygraną Partyki i Bajor 12:10. W trzecim secie Polki prowadziły od początku kilkoma punktami, w pewnym momencie Tajwanki prawie je dogoniły, ale w końcówce znowu górą był polski duet. Czwarty set Polki zaczęły od prowadzenia 4:0, ale potem coś się zacięło w "polskiej maszynie". Rywalki wyrównały, a potem wyszły na prowadzenie, wygrywając ostatecznie do 9. Decydujący set przyniósł mnóstwo emocji, a co najważniejsze zwycięstwo Polek 13:11.

W finale (jutro o 14:10) rywalkami będą Francuzki Stephani Loeuillette i Jia Nan Yuan, które półfinał wygrały bez wychodzenia z szatni - walkowerem oddały im mecz Hiszpanki.

Natalia Partyka/Natalia Bajor - Mateja Jeger (Chorwacja)/Sabine Winter (Niemcy) 3:1 (9, -8, 4, 6)

Natalia Partyka/Natalia Bajor - Yu Wen Chuang/Li Yun Jhun (Tajwan) (-6, 10, 7, -9, 11)

Turnieje singlowe dotarły do fazy półfinałów. Wśród mężczyzn o awans do decydującego meczu powalczą Niemcy Steffen Mengel i Dang Qiu oraz Rumun Rares Sipos z Duńczykiem Yujia Zhai. Natomiast wśród kobiet w meczach 1/2 finału zagrają Miyu Kato z Japonii z Yu Wen Huang oraz Włoszka Li Xiang z Rumunką Adiną Diaconu. W finale debla panów zmierzą się Niemcy Kilian Ort i Dang Qiu oraz Tajwańczycy Chia Sheng Lee i Heng Wei Yang.

Turnieje do lat 23 wygrali Argentyńczyk Horacio Cifuentes oraz Kubanka Adriana Diaz.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.