El. EURO 2020: Hiszpanie minimalnie lepsi od Norwegów

• Data publikacji: 23.03.2019, 23:00

Reprezentanci Hiszpanii od zwycięstwa - 2:1 nad Norwegią rozpoczęli eliminacje do Mistrzostw Europy w 2020 roku. Gola przesądzającego o wygranej zdobył z rzutu karnego kapitan La Furia Roja - Sergio Ramos.

Spotkanie pomiędzy Hiszpanią a Norwegią zaczęło się od zdecydowanej dominacji gospodarzy. Już w 5. minucie było gorąco pod bramką Rune Jarsteina, bowiem Alvaro Morata był bliski trafienia gola z główki. Na jego nieszczęście norweski bramkarz wykazał się znakomitym refleksem broniąc ten strzał. Przez kolejne dziesięć minut były dwa rożne dla Hiszpanów oraz praktycznie 100-procentowe posiadanie piłki. Na bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w 16. minucie Rodrigo Moreno strzelił gola po świetnym podaniu Jordiego Alby. Do końca pierwszej połowy Hiszpanie mieli jeszcze sporo rzutów rożnych oraz groźnych akcji. Jedyną szansą na zdobycie bramki przez gości była wrzutka z narożnika boiska w 30. minucie. Markus Henriksen z bliskiej odległości oddał niestety zbyt lekki strzał i ostatecznie David de Gea bez problemu złapał piłkę. Ostatnim wartym uwagi wydarzeniem w pierwszej części meczu był nieuznany gol Jordiego Alby. Sędzia nie uznał bramki, ponieważ dopatrzył się spalonego.

Drugą połowę również agresywnie rozpoczęli Hiszpanie. Po dobrej akcji gospodarzy Norwegowie zaś, ruszyli kontratakiem i zagrozili hiszpańskiej bramce. Ekipie ze Skandynawii udało się wyrównać w 65. minucie, gdy z rzutu karnego trafił Joshua King. Inigo Martinez ciągnął za koszulkę jednego ze swoich rywali i nie sądził chyba, że łotewski arbiter Andris Treimanis tego nie zauważy. Radość "Wikingów" nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie sześć minut. Tym razem to Jarstein powalił Hiszpana w polu karnym, a jedenastkę na bramkę, pewnym strzałem zamienił Sergio Ramos. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Hiszpanie mogli zapisać na swoim koncie trzy punkty.

Hiszpania 2:1 Norwegia (1:0)

Bramki: 16' Rodrigo Moreno, 71' (k.) Sergio Ramos - 65' (k.) King

Hiszpania: de Gea - Navas, Ramos, Martinez, Alba - Parejo (76' Rodrigo H.), Busquets, Ceballos (74' Canales) - Rodrigo, Morata (89' Mata), Asensio

Norwegia: Jarstein - Elabdellaoui, Nordtveit, Ajer, Aleesami - Odegaard (56' M. Elyounoussi), Henriksen, Selnaes, Johansen (77' Kamara) - King, T. Elyounoussi (55' Johnsen)

Żółte Kartki: Ceballos, Martinez - Ajer, T. Elyounoussi, Johansen, Johnsen

Sędzia: Andris Treimanis (Łotwa)

Wyniki dzisiejszych spotkań:

Grupa D

Gruzja 0:2 Szwajcaria

56' Zuber, 80' Zakaria

Gibraltar 0:1 Irlandia

49' Hendrick

Grupa F

Malta 2:1 Wyspy Owcze

13' Nwoko, 77' (k.) Borg - 90+8' Thomsen

Szwecja 2:1 Rumunia

33' Quaison, 40' Claesson - 58' Keseru

Grupa J

Bośnia i Hercegowina 2:1 Armenia

33' Krunic, 80' Milosević - 90+3' (k.) Mkhitaryan

Liechtenstein 0:2 Grecja

45+1' Fortounis, 80' Donis

Włochy 2:0 Finlandia

7' Barella, 74' Kean