NBA: Warriors tracą prowadzenie na ostatniej prostej

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 24.03.2019, 12:12

Golden State Warriors przegrali u siebie z Dallas Mavericks 91:126. Porażka obrońców tytułu może mieć niebagatelne znaczenie. Oznacza bowiem spadek Wojowników  Oakland na drugie miejsce Konferencji Zachodniej.

Nieregularnie grają ostatnio Kevin Durant i spółka. Dobre spotkania, kończone zdecydowanymi zwycięstwami przeplatają przeciętnymi widowiskami. Takie obejrzeliśmy też minionej nocy. Warriors przegrywali od samego początku o mecz zakończył się pogromem 91:126 dla przyjezdnych z Dallas. Duży wkład przy zwycięstwie trzynastej ekipy Zachodu miał doświadczony Dirk Nowitzki. Niemiec, który święcił swoje największe sukcesy 10 lat temu, wyszedł na parkiet w pierwszym składzie i już po kilku minutach miał na swoim koncie dwucyfrowy dorobek.

Porażkę zanotowała też inna drużyna z czołówki ligi. Philadelphia 76ers uległa minimalnie Atlanta Hawks 129:127. Jimmy Butler I Joel Embiid nie mogli poradzić sobie z drużyną z końca tabeli. Zespół pod wodzą Trae Younga prowadził przez większość gry, a gdy popularne Siedemdziesiątki Szóstki wyrównały wynik w końcówce, zdołali dowieźć korzystny wynik do końca. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był wyżej wymieniony Young, który zanotował 32 punkty, 11 asyst i 6 zbiórek.

Swój sobotni bój przegrali również Boston Celtics. Koszykarze z Bostonu ulegli niesamowicie zmotywowanym walką o pierwszą ósemkę Wschodu Charlotte Hornets 124:117. Szanse Szerszeni są co prawda minimalne, ale zwycięstwa podobne do tych minionej nocy mogą być drobnym prognostykiem na nadchodzący sezon. Mogą, jeżeli tylko szeregów drużyny z Charlotte nie opuści wspaniały Kemba Walker. To właśnie jego wspaniała gra, szczególnie w czwartej kwarcie, pozwoliła Hornets odrobić znaczącą stratą i przechylić jeszcze szalę zwycięstwa na swoją korzyść.