Liga Mistrzów EHF: porażka Orlen Wisły z Pickiem Szeged

• Data publikacji: 24.03.2019, 17:30

Orlen Wisła Płock przegrała 20:22 z Pickiem Szeged w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Segedynie.

Orlen Wisła Płock po wspaniałej pogoni w meczu z Bjerringbro-Silkeborg awansowała do fazy pucharowej. Rywalem wicemistrzów Polski w 1/8 finału była druga drużyna grupy B, Pick Szeged. Pierwszy mecz rozegrano w Orlen Arenie. W pierwszych minutach nie oglądaliśmy wielu bramek. Wisła dostała swoją szansę, gdyż goście grali słabo. Jorge Maqueda zdobył pierwszą bramkę dla Picku dopiero w 7. minucie przy stanie 1:2. W 13. minucie płocczanie prowadzili 5:2. Dwie minuty później po trafieniu z kontry Michała Daszka było już 7:3. Trener gości z Segedynu, Juan Carlos Pastor poprosił o przerwę.

Szczypiorniści Wisły przez kilka minut nie zdobyli bramki i Pick zmniejszył różnicę do dwóch bramek. Wtedy o czas poprosił Xavier Sabate. Jednak mistrzowie Węgier odrobili straty. W 23. minucie na 7:7 trafił Stefan Sigurmannsson. Chwilę później kontrę zakończył Mario Sostarić i Pick wyszedł na prowadzenie. W końcu Przemysław Krajewski zdobył pierwszą bramkę dla Nafciarzy po 10 minutach. Do przerwy był remis 10:10.

Po przerwie gra była bardzo wyrównana. Rywalizacja toczyła się bramka za bramkę. Na 15 minut przed końcem było 16:15 dla gospodarzy. W 18. minucie drugiej połowy Wisła wyszła na prowadzenie 18:15. Świetnie bronił Adam Morawski. W 23. minucie Pick Szeged doprowadził do remisu 18:18 i walka o korzystny wynik w pierwszym meczu trwała do samego końca.

Kolejny fragment meczu należał do Joana Canellasa. Hiszpan wyprowadził gości na 20:18. Na dwie minuty przed końcem Pick miał już 3 bramki przewagi. Mecz zakończył się wynikiem 22:20 dla Picku Szeged. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Joan Cannelas, który rzucił 6 bramek. Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień na Węgrzech.

Orlen Wisła Płock - Pick Szeged 20:22 (10:10)

Wisła: Morawski, Wichary, Borbely - Mihić 2, De Toledo 5, Moya 3, Zdrahala 1, Gębala 2, Daszek 5, Krajewski 1, Mlakar, Racotea, Obradović, Góralski, Piechowski 1, Olkowski

Pick: Sego, Alilović - Maqueda 2, Sigurmannsson 2, Bombać 1, Canellas 6, Kasparek, Żytnikow, Henigman, Balogh 2, Blazewić, Gaber, Rodriguez, Bodo 4, Sostarić 3, Banhidi 3