Liga ASOBAL: Huesca coraz dalej pucharów

• Data publikacji: 24.03.2019, 16:42

Huesca uległa ekipie Granollers 24:28 i powoli wypisuje się z rywalizacji o europejskie puchary, ponieważ traci już pięć punktów do czwartego Ademar. Była to trzecia porażka z rzędu drużyny prowadzonej przez José Francisco Nolasco.

Spotkanie w Aragornii było niezwykle ważne w kontekście walki o najwyższe ligowe lokaty dla obu drużyn, które wzięły w nim udział. Huesca podejmowała, przed własną publicznością, drużynę Granollers. Obie ekipy miały w tym sezonie sporo problemów w spotkaniach z drużynami znajdującymi się w najlepszej czwórce ligi, a to spotkanie miało wyłonić zespół, który będzie miał jeszcze okazję namieszać na szczycie hiszpańskiej ekstraklasy. Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia. Po pięciu minutach gry wygrywali 5:3, jednak wtedy zaliczyli bardzo kosztowny przestój. Goście popełniali błędy w obronie, jednak Huesca dała pokaz nieskuteczności w ataku. Na kolejną bramkę swoich ulubieńców miejscowi kibice musieli czekać aż czternaście minut! W tym czasie szczypiorniści Granollers zdołali pokonać Jorge Gomeza siedmiokrotnie, wychodząc tym samym na  pięciobramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się właśnie taką różnicą bramkową i po trzydziestu minutach gry na tablicy świetlnej widniał rezultat 10:15 dla gości. W drugiej połowie niewiele się zmieniło, co prawda Huesca nie pozwoliła sobie już na kolejne, tak bezproduktywne, przestoje, jednak nie potrafiła także zniwelować przewagi wypracowanej przez Granollers. Zawodnicy, których trenuje Lorenzo Rueda utrzymali prowadzenie i zasłużenie wygrali to spotkanie. Dzięki temu zwycięstwu Granollers zajmuje 5. miejsce w Liga ASOBAL i traci zaledwie dwa punkty do wicelidera z Irunu. Huesca przeżywa kryzys. W ciągu ostatnich kilku tygodni odpadła z Copa del Rey, a także traci dystans do czołówki ligi, tym samym marzenia o europejskich pucharach coraz bardziej oddalają się od ekipy z Aragornii.

Huesca 24:28 Granollers