Żużel - Memoriał im. A. Smoczyka: Sajfutdinov najlepszy, wielki pech Smektały

• Data publikacji: 24.03.2019, 17:49

Początek sezonu żużlowego zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że nadszedł czas na prestiżowe przedsezonowe turnieje. Jednym z nich jest Memoriał im. Alfreda Smoczyka, który odbywa się w Lesznie. Jego 69. edycję wygrał zawodnik miejscowej Unii - Emil Sajfutdinov.

Rosjanin Emil Sajfutdinov wygrał 69. Memoriał im. Alfreda Smoczyka rozgrywany w Lesznie. Zawodnik Unii Leszno zgromadził w pięciu startach aż 14 punktów. Miejsca na podium uzupełnili jego koledzy z drużyny - Jarosław Hampel (12 punktów) oraz Bartosz Smektała (11+3 punktów). Tuż za podium uplasował się nowy nabytek Get Well Toruń - Norbert Kościuch (11+2 punktów).

Od początku świetnie prezentowali się trzej muszkieterowie z Leszna, a wtórować próbował im właśnie Kościuch. Tak było zwłaszcza w biegach 11. oraz 14., gdzie najpierw skutecznie odparł ataki Damiana Balińskiego i Przemysława Pawlickiego, a w kolejnym skutecznie minął na dystansie Piotra Pawlickiego i Brady'ego Kurtza. Na objechanie Hampela, zawodnikowi z Torunia, nie starczyło już okrążeń. Największym pechowcem dnia został Bartosz Smektała. Junior leszczyńskiej Unii, w ostatnim 20. wyścigu, zdefektował na pierwszym okrążeniu i pozbawił się tym samym szansy na końcowy triumf w całym turnieju.

Smektała musiał walczyć o trzecie miejsce w wyścigu dodatkowym z Norbertem Kościuchem. Ostatecznie młody żużlowiec Unii pokonał starszego kolegę z Torunia i stanął na najniższym stopniu podium.