Lidl Starligue: niespodziewane zwycięstwo Ivry nad Montpellier!

• Data publikacji: 24.03.2019, 18:55

18. kolejka ligi francuskiej przyniosła sporą niespodziankę. W meczu Montpellier z Ivry to gospodarze byli zdecydowanymi faworytami, a jednak ulegli 11. drużynie tabeli 30:32.

Goście bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Nie mieli większych problemów z obroną wyżej notowanego rywala i regularnie zdobywali bramki. Akcje Joela Moralesa pozwoliły im na objęcie prowadzenia po pierwszej części spotkania 14:12. Po przerwie zespół Ivry nie zwalniał tempa (22:16). Oprócz świetnej gry w ataku, raz po raz ataki gospodarzy zatrzymywał Mat Sunjic, który zanotował 15 interwencji i 36% skuteczności w całym spotkaniu. Dzięki temu zwycięstwu (32:30), podopieczni Sebastiena Quintalleta awansowali w tabeli i wyszli ze strefy spadkowej. Montpellier po przegranej spadło na trzecie miejsce tuż za Nantes.

Bezpośrednie starcie o szóstą lokatę stoczyły zespoły Saint-Raphael i Aix. Gra od początku toczyła się pod dyktando gości. To oni lepiej radzili sobie na boisku i widać było, że mają pomysł na grę. Ich akcje były bardziej składne, a o skuteczność zespołu dbali m.in. Aymeric Minne (6 trafień) oraz Mathieu Ong (4). Dzięki konsekwencji w swoich poczynaniach, Aix zeszło na przerwę przy prowadzeniu 14:11. Dobrą passę podtrzymywali również w drugiej części, nie pozwalając na jakiekolwiek rozluźnienie w swoich szeregach i pewnie wygrali 28:24.  Tym samym mają dwa punkty przewagi nad Saint-Raphael w tabeli.

Rafał Przybylski pomógł swojemu zespołowi - Fenix Toulouse - w starciu z Nimes. Dołożył trzy bramki do końcowego rezultatu i jego zespół zremisował z Nimes 29:29. Michał Szyba, co prawda grał w spotkaniu przeciwko Tremblay, jednak nie zanotował żadnej zdobyczy bramkowej. Jego Cesson-Rennes uległo 26:32.