El. EURO 2020: bramka Niemiec w końcówce na wagę zwycięstwa

• Data publikacji: 24.03.2019, 23:20

Holandia po zaciętym meczu przegrała na własnym boisku z Niemcami. W spotkaniu obejrzeliśmy aż 5 bramek! Decydującą bramkę dla gości w samej końcówce zdobył Niko Schulz.

Od początku zdecydowanie zaatakowali Niemcy, dominując pierwsze 10 minut meczu. Później, gdy wydawało się, że do głosu doszedł wreszcie zespół Holandii, po fantastycznym podaniu Schulza piłkę do siatki skierował Leroy Sane. Po straconej bramce piłkarze „Oranje” starali się jak najszybciej strzelić bramkę. Byli stroną przeważającą i mającą więcej sytuacji bramkowych. Niemcy z kolei szanowali piłkę i preferowali grę pozycyjną. Spokój gości popłacił i w 34. minucie podwyższyli prowadzenie na 0:2. Przed końcem pierwszej części gry przed sytuacją sam na sam stanął Leroy Sane, który mógł zdobyć swoją drugą bramkę i wyprowadzić Niemców tym samym na 3-bramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie otrzymaliśmy błyskawiczną odpowiedź Holendrów. Po dośrodkowaniu Depaya piłkę do bramki skierował de Ligt. Po bramce kontaktowej Holendrzy kreowali grę i czekali na błąd asekuracyjnie grających Niemców. W 63. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Memphis Depay i zdobył wyrównującego gola. Przy stanie 2:2 mecz, nie licząc pojedynczych zrywów, stał się zdecydowanie wolniejszy. Obie drużyny liczyły bardziej na błąd rywala i grały znacznie bardziej rozważnie. W 88. minucie na boisko zawitał Marco Reus i wyraźnie ożywił grę Niemców. Jego wejście zrobiło ogromną różnice, co potwierdziło się w 90. minucie meczu, kiedy to po jego dograniu piłkę do siatki skierował Nico Schulz! Bramka w samej końcówce zamknęła mecz i nasi sąsiedzi mogli świętować zdobycie trzech punktów.

Holandia 2:3 Niemcy

Bramki: 48’ de Ligt, 63’ Depay – 16’Sane, 34’ Gnabry, 90’ Schulz

Holandia: Cillessen – Dumfires, de Ligt, Van Dijk, Blind – Wijnaldum, de Roon (90+1’ de Jong L.), de Jong – Promes, Depay, Babel (46’ Bergwijn)

Niemcy: Neuer – Ruediger, Ginter, Sueie Niklas – Schulz, Kimmich, Goretzka (70’ Guendogan), Kroos, Kehrer – Sane, Gnabry (88’ Reus)

Żółte kartki: 38’Blind

Sędzia: Jesus Gil

Komplet niedzielnych wyników eliminacji do Euro 2020:

Grupa C

Irlandia Północna 2:1 Białoruś

30’ Evans, 87’ Magennis – 33’ Stasevich

Grupa E

Walia 1:0 Słowacja

5’ James

Węgry 2:1 Chorwacja

34’ Szalai, 76’ Patkai – 13’ Rebic

Grupa G

Izrael 4:2 Austria

34’, 45’, 55’ Zahavi, 66’ Dabbur – 8’, 75’ Arnautovic

Polska 2:0 Łotwa

76’ Lewandowski, 84’ Glik

Słowenia 1:1 Macedonia Północna

34’ Zajc – 47’Bardhi

Grupa I

Kazachstan 0:4 Rosja

19’, 45+2’ Cheryshev, 52’ Dzyuba,62’ (Bramka samobójcza) Beysebekov

San Marino 0:2 Szkocja

4’ McLean, 74’ Russell

Cypr 0:2 Belgia

10’ Hazard E., 18’ Batshuayi