PGNiG Superliga: wpadka NMC Górnika Zabrze

• Data publikacji: 25.03.2019, 13:05

Dobiegła końca 24. kolejka PGNiG Superligi, a to oznacza, że do końca fazy zasadniczej pozostały już tylko dwie. Najciekawszym spotkaniem tej rundy było starcie w Gdańsku, gdzie Energa Wybrzeże podejmowała NMC Górnik Zabrze.

Energa Wybrzeże Gdańsk 32:31 NMC Górnik Zabrze

Do sporej niespodzianki doszło w Gdańsku, gdzie trzeci w tabeli NMC Górnik Zabrze przegrał z niżej notowaną Energą Wybrzeże. Goście rozpoczęli ten mecz dość luźno, gdyż wiedzieli, że mają zagwarantowane już trzecie miejsce. Miejscowi wyczuli to nastawienie i przycisnęli swoich rywali. Gdy zabrzanom udało się wyjść na minimalne prowadzenie, to natychmiast była odpowiedź, a po 19 minutach było - 11:11. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem - 15:16. Choć drugą część meczu lepiej zaczęli Górnicy, gdy trzy razy trafił Alexandr Tatarintsev, to na kwadrans przed końcem meczu na prowadzeniu - 25:23 byli gdańszczanie, po rzutach Adriana Kondratiuka. W ostatnich minutach przyjezdni rzucili cztery bramki i wyszli na prowadzenie, ale potem w bramce Energi Wybrzeża pojawił się były zawodnik NMC Górnika - Przemysław Witkowski, który odbił kilka ważnych piłek, zaś jego koledzy z pola doprowadzili do wyrównania. Gdy wszyscy czekali już na rzuty karne, to na 10 sekund przed końcową syreną, fantastycznym rzutem popisał się Piotr Papaj i dał gospodarzom cenne zwycięstwo.