Podsumowanie 2 ligi: remis w meczu przyjaźni, pogrom w Grudziądzu

• Data publikacji: 25.03.2019, 13:46

Dużo ciekawego działo się w 25. kolejce drugiej ligi piłkarskiej. Najwięcej emocji wzbudzało spotkanie Widzewa Łódź z Elaną Toruń oraz rozpędzonej Olimpii Grudziądz z Górnikiem Łęczna.

Widzew Łódź 1:1 Elana Toruń

36' Daniel Tanżyna - 30' Krzysztof Wołkowicz

Wielki mecz przyjaźni, na stadionie w Łodzi, oglądało z trybun prawie 18 tys. kibiców. W zespole z Torunia debiutował Hiszpan Jon Errasti Zabaleta, znany z występów w La Liga. Od początku lepiej prezentowali się "Widzewiacy", ale nie stworzyli konkretnego zagrożenia pod bramką Michała Nowaka. W 28. minucie bliscy objęcia prowadzenia byli torunianie, ale ani Filip Kozłowski ani Mateusz Stryjewski nie umieli pokonać Patryka Wolańskiego. Jednak 120 sekund potem padł gol dla Elany. Kozłowski pomknął prawym skrzydłem dograł do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Wołkowicza, a ten umieścił piłkę w siatce. Radość żółto-niebieskich nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie sześć minut. Widzew wykonywał rzut rożny, ale nikt nie zamknął dośrodkowania, lecz po chwili kolejną centrę w szesnastkę, na gola zamienił Daniel Tanżyna. Po zmianie stron oba zespoły nadal miały swoje szanse, ale wynik już się nie zmienił.

Olimpia Grudziądz 6:1 Górnik Łęczna

25' Ruiz German, 66' Damian Ciechanowski, 75', 78', 81' Mikołaj Gabor, 83' Robert Ziętarski - 11' Filip Szewczyk

Rozpędzona Olimpia Grudziądz podejmowała u siebie inny zespół z czołówki tabeli - Górnik Łęczna. Gospodarze bardzo chcieli podtrzymać dobrą passę i zainkasować kolejne trzy punkty. Jednak spotkanie nie zaczęło się dla nich zbyt dobrze, ponieważ w 11. minucie prowadzenie gościom dał Filip Szewczyk. Grudziądzanie nie zrazili się i w 25. minucie doprowadzili do remisu, po trafieniu Germana Ruiza. W drugiej połowie gospodarze mieli już ułatwione zadanie, gdy w przeciągu dwóch minut z boiska wyleciał Piotr Rogala. Od tego momentu rozpoczęła się demolka podopiecznych Franciszka Smudy. Najpierw, w 66. minucie, na 2:1 trafił Damian Ciechanowski, a potem klasycznym hat-trickiem popisał się Mikołaj Gabor. Wynik meczu, na siedem minut przed końcem ustalił zaś, Robert Ziętarski.

Komlet wyników 25. kolejki II ligi:

Błękitni Stargard 1:1 Resovia Rzeszów
75' Adrian Kwiatkowski - 78' (k.) Rafał Mikulec

Radomiak Radom 1:0 Stal Stalowa Wola
84' (k.) Leandro

Skra Częstochowa 2:4 Znicz Pruszków
42' Piotr Nocoń, 68' Michał Kieca - 49' Dariusz Zjawiński, 66', 80' Paweł Tarnowski, 90+2' Marcin Stromecki

Siarka Tarnobrzeg 3:0 Gryf Wejherowo
20' (sam.) Łukasz Pietroń, 23' Maksymilian Sitek, 58' (sam.) Grzegorz Gulczyński

Pogoń Siedlce 2:2 ROW Rybnik
9' Damian Mosiejko, 43' (k.) Adam Mójta - 66' Bartosz Giełażyn, 75' Przemysław Brychlik

GKS Bełchatów 1:1 Olimpia Elbląg
9' Emil Thiakane - 34' Michał Fidziukiewicz

Ruch Chorzów 1:1 Rozwój Katowice
81' Mateusz Lechowicz - 33' Rafał Kuliński